Працівники відділу нової історії України взяли участь у роботі Міжнародної наукової конференції «Станіславів та Станіславівщина в українському та польському історичному просторі»

2021-09-18

10–12 вересня 2021 р. працівники відділу нової історії України Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України взяли участь у роботі Міжнародної наукової конференції «Станіславів та Станіславівщина в українському та польському історичному просторі», що відбулася в Івано-Франківську. Це вже шоста конференція, на якій науковці України та Польщі презентують свої дослідження з історії Івано-Франківська та навколишніх земель. Вона має на меті популяризувати історію міста та пов’язаного з ним регіону від найдавніших часів до сьогодення з точки зору співпраці між сусідніми народами.

Ініціаторами та організаторами цієї конференції виступили Центр польської культури та європейського діалогу в Івано-Франківську, Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, Військова технічна академія у Варшаві та Військово-морська академія в Ґдині. Захід відбувся за підтримки Генерального консульства Польщі  у Львові.

Завідувач відділу нової історії України Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАНУ, старший науковий співробітник Інститут релігієзнавства – філія Львівського музею історії релігії, к.і.н. Ірина Орлевич проаналізувала особливості русофільського руху у міжвоєнний період, причини розколу, співпрацю представників цієї суспільно-політичної течії з польською владою та впливи русофілів на теренах Станіславівського воєводства. Наталя Колб (старший науковий співробітник відділу нової історії України Інституту українознавства, науковий співробітник Львівського музею історії релігії) розкрила роль Станіславівського дяківського товариства у розвитку дяківського руху у Східній Галичині на зламі ХІХ – ХХ століть. Наталя Мисак (старший науковий співробітник відділу нової історії України) доповіла про роль середніх шкіл Станіславова у процесах соціалізації та національної ідентифікації галицької молоді (ХІХ–ХХ століття).


2021-09-konferencja


Читайте також:

2024-03-28
Вітаємо нашу колегу Ганну Дидик-Меуш, доктора філологічних наук, старшого наукового співробітника відділу української мови, з високою урядовою відзнакою. Зичимо реалізації подальших цікавих і важливих проєктів у гуманітаристиці загалом і в українському мовознавстві зокрема.

2024-03-27

Запрошуємо Вас на черговий науковий семінар Ради молодих вчених Інституту українознавства ім. І. Крип'якевича НАН України, організований спільно з Підземеллям Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла, Радою молодих вчених Відділення історії, філософії та права НАН України та ініціативою «Публічний лекторій: простими словами про складне минуле».


2024-03-25

14–17 березня 2024 р. старша наукова співробітниця відділу нової історії України, к.і.н. Наталія Мисак взяла участь у VI полоністичному конгресі у м. Дрездені (Німеччина). Понад 270 науковців з Німеччини, Австрії, Польщі, Фінляндії, США, Великобританії тощо репрезентували свої дослідження в галузі полоністики. Наталія Мисак взяла участь у панелі, присвяченій участі жінок у військових та парамілітарних формуваннях у Центрально-Східній та Північній Європі у 1910–1939 рр., виступивши із доповіддю «Перша світова війна і повоєнний час як арена боротьби українських жінок за гендерну рівність».


Оголошення:

Видання:

Ad fontes. Джерела діалектологічних студій. (Серія Діалектологічні студії, т. 1(14))