Працівники відділу нової історії України взяли участь у роботі Міжнародної наукової конференції «Станіславів та Станіславівщина в українському та польському історичному просторі»

2021-09-18

10–12 вересня 2021 р. працівники відділу нової історії України Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України взяли участь у роботі Міжнародної наукової конференції «Станіславів та Станіславівщина в українському та польському історичному просторі», що відбулася в Івано-Франківську. Це вже шоста конференція, на якій науковці України та Польщі презентують свої дослідження з історії Івано-Франківська та навколишніх земель. Вона має на меті популяризувати історію міста та пов’язаного з ним регіону від найдавніших часів до сьогодення з точки зору співпраці між сусідніми народами.

Ініціаторами та організаторами цієї конференції виступили Центр польської культури та європейського діалогу в Івано-Франківську, Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, Військова технічна академія у Варшаві та Військово-морська академія в Ґдині. Захід відбувся за підтримки Генерального консульства Польщі  у Львові.

Завідувач відділу нової історії України Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАНУ, старший науковий співробітник Інститут релігієзнавства – філія Львівського музею історії релігії, к.і.н. Ірина Орлевич проаналізувала особливості русофільського руху у міжвоєнний період, причини розколу, співпрацю представників цієї суспільно-політичної течії з польською владою та впливи русофілів на теренах Станіславівського воєводства. Наталя Колб (старший науковий співробітник відділу нової історії України Інституту українознавства, науковий співробітник Львівського музею історії релігії) розкрила роль Станіславівського дяківського товариства у розвитку дяківського руху у Східній Галичині на зламі ХІХ – ХХ століть. Наталя Мисак (старший науковий співробітник відділу нової історії України) доповіла про роль середніх шкіл Станіславова у процесах соціалізації та національної ідентифікації галицької молоді (ХІХ–ХХ століття).


2021-09-konferencja


Читайте також:

2021-10-25
Відділ української мови Інституту українознавства ім.І.Крип’якевича НАН України (Львів) у співпраці з Інститутом української мови НАН України (Київ) та з Мовознавчою комісією НТШ запрошують Вас до участи в Тимченківських наукових читаннях (засідання 7): «АКАДЕМІЧНА ІСТОРИЧНА ЛЕКСИКОГРАФІЯ: ЗДОБУТКИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ»

2021-10-21
Сьогодні, 21 жовтня 2021 р. свій 90-річний ювілей святкує Феодосій Іванович Стеблій, відомий український історик, багатолітній завідувач відділу нової історії України Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України, заслужений працівник культури України.

2021-10-14
13 жовтня 2021 року у Львівському музеї історії релігії відбувся семінар організований Інститутом релігієзнавства – філія Львівського музею історії релігії та відділами нової історії України та літератури Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАНУ не тему: «Перший Всеукраїнський Православний Церковний Собор Української Автокефальної Православної Церкви 14-30 жовтня 1921 р. як вікопомна подія Українського Православ'я»

Оголошення:

Видання:

Міжнаціональні відносини в Україні у ХХ – на початку ХХІ ст. Західні землі: монографія / від. ред. Іван Патер, упоряд. Михайло Романюк; НАН України, Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича. Львів, 2020. 698 с.