Працівники відділу нової історії України взяли участь у роботі Міжнародної наукової конференції «Станіславів та Станіславівщина в українському та польському історичному просторі»

2021-09-18

10–12 вересня 2021 р. працівники відділу нової історії України Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України взяли участь у роботі Міжнародної наукової конференції «Станіславів та Станіславівщина в українському та польському історичному просторі», що відбулася в Івано-Франківську. Це вже шоста конференція, на якій науковці України та Польщі презентують свої дослідження з історії Івано-Франківська та навколишніх земель. Вона має на меті популяризувати історію міста та пов’язаного з ним регіону від найдавніших часів до сьогодення з точки зору співпраці між сусідніми народами.

Ініціаторами та організаторами цієї конференції виступили Центр польської культури та європейського діалогу в Івано-Франківську, Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, Військова технічна академія у Варшаві та Військово-морська академія в Ґдині. Захід відбувся за підтримки Генерального консульства Польщі  у Львові.

Завідувач відділу нової історії України Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАНУ, старший науковий співробітник Інститут релігієзнавства – філія Львівського музею історії релігії, к.і.н. Ірина Орлевич проаналізувала особливості русофільського руху у міжвоєнний період, причини розколу, співпрацю представників цієї суспільно-політичної течії з польською владою та впливи русофілів на теренах Станіславівського воєводства. Наталя Колб (старший науковий співробітник відділу нової історії України Інституту українознавства, науковий співробітник Львівського музею історії релігії) розкрила роль Станіславівського дяківського товариства у розвитку дяківського руху у Східній Галичині на зламі ХІХ – ХХ століть. Наталя Мисак (старший науковий співробітник відділу нової історії України) доповіла про роль середніх шкіл Станіславова у процесах соціалізації та національної ідентифікації галицької молоді (ХІХ–ХХ століття).


2021-09-konferencja


Читайте також:

2022-05-23
7 жовтня 2022 р. у Львові відбудеться традиційна наукова конференція «Проблеми дослідження українського визвольного руху (до 80-річчя створення Української повстанської армії)». Основними напрямками роботи наукового форуму є:

2022-05-16
29 квітня 2022 р. Президія Національної академії наук України прийняла Розпорядження № 219"Про результати атестації молодих вчених – стипендіатів НАН України та конкурсу на здобуття стипендій НАН України для молодих вчених на поточні вакансії". 

2022-04-22

Інститут біографічних досліджень Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського запрошує до участі в роботі Вісімнадцятих Біографічних читань, які відбудуться 9 червня 2022 року о 10.00.


Оголошення:

Видання:

Діалектологічні студії. 13. Збірник пам'яті Наталі Хобзей