XIV конференція "Археологія заходу України”

2017-05-17

17–19 травня 2017 р. у відділі археології Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України пройшла чергова XIV Міжнародна наукова конференція “Археологія заходу України (до 125-річчя Ярослава Пастернака)”.

Конференція проводилася за фінансової підтримки Львівської міської ради в рамках проекту “Львів науковий”, який координує ЛКП “Агенція з підготовки подій”.

Такі травневі зібрання вже стали доброю традицією для археологів. Цього року до Львова приїхали вчені з України (Київ, Львів, Одеса, Харків, Ужгород, Луцьк, Рівне, Івано-Франківськ, Тернопіль, Борщів), Польщі (Жешів, Краків, Варшава, Люблін, Сянок, Познань, Вроцлав), Білорусі (Мінськ), Чехії (Брно), Словаччини (Лєвоча), Литви (Клайпеда), Росії (Санкт-Петербург), Австрії (Відень). 

Загалом у роботі наукового форуму взяли участь близько 100 учасників.

Конференцію відкрив директор Інституту професор Микола Литвин, який привітав учасників конференції і побажав плідної роботи та жвавих дискусій. 

Від Львівської міської ради учасників конференції привітала начальниця управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко-Швець, яка розповіла про свою участь у польових археологічних дослідженнях і наголосила на важливості наукових конференцій як платформи для наукових комунікацій.

XIV конференція

За два дні пленарних і секційних засідань заслухано понад 70 цікавих доповідей, які охопили практично всі історичні періоди – від палеоліту до пізнього середньовіччя, а також історію археологічних досліджень на теренах України і сусідніх країн. 

Усі доповіді науковців супроводжувалися захоплюючими презентаціями матеріалів, цікавими питаннями та насиченими дискусіями.

Третій день конференції археологи провели у звичному для себе середовищі – на архітектурно-археологічних пам’ятках. Цього року маршрут наукової екскурсії пролягав через Волинь, а саме через Володимир-Волинський і Зимне. Захоплюючу екскурсію музеєм і пам’ятками Володимира-Волинського провів науковий співробітник Володимир-Волинського історичного музею Богдан Янович. До організації екскурсії у Володимирі-Волинському і Зимному долучився також Державний історико-культурний заповідник “Стародавній Володимир”.

Виїзне засідання завершилося обідом у польових умовах у затишній колибі біля озера Лісне, за сприяння в організації якого висловлюємо глибоку вдячність директору Державного історико-культурного заповідника “Стародавній Володимир” п. Володимиру Пикалюку та нашому колезі, заступнику директора Державного заповідника у місті Луцьк Віктору Баюку.

Програма конференції:
Читайте також:

2017-09-16
13–16 вересня відбулася міжнародна наукова конференція “Книжки про слова. Історична та діалектна лексикографія”

2017-09-16
Інформація про міжнародну наукову конференцію, презентацію нової колективної роботи працівників Інституту та ін.

2017-09-02
31 серпня 2017 року на семінарі Ради молодих вчених Іванна Черчович виголосила доповідь "Життя без дому: практики повсякдення жіночої домашньої служби у Галичині зламу ХІХ-ХХ ст".

Оголошення:

До уваги авторів!

Вимоги до авторів, що подають свої матеріали до збірників Інституту

Детальніше


Видання:

Національна ідентифікація українців Галичини в ХІХ – на початку ХХ століття (еволюція етноніма )