XIV конференція "Археологія заходу України”

2017-05-17

17–19 травня 2017 р. у відділі археології Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України пройшла чергова XIV Міжнародна наукова конференція “Археологія заходу України (до 125-річчя Ярослава Пастернака)”.

Конференція проводилася за фінансової підтримки Львівської міської ради в рамках проекту “Львів науковий”, який координує ЛКП “Агенція з підготовки подій”.

Такі травневі зібрання вже стали доброю традицією для археологів. Цього року до Львова приїхали вчені з України (Київ, Львів, Одеса, Харків, Ужгород, Луцьк, Рівне, Івано-Франківськ, Тернопіль, Борщів), Польщі (Жешів, Краків, Варшава, Люблін, Сянок, Познань, Вроцлав), Білорусі (Мінськ), Чехії (Брно), Словаччини (Лєвоча), Литви (Клайпеда), Росії (Санкт-Петербург), Австрії (Відень). 

Загалом у роботі наукового форуму взяли участь близько 100 учасників.

Конференцію відкрив директор Інституту професор Микола Литвин, який привітав учасників конференції і побажав плідної роботи та жвавих дискусій. 

Від Львівської міської ради учасників конференції привітала начальниця управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко-Швець, яка розповіла про свою участь у польових археологічних дослідженнях і наголосила на важливості наукових конференцій як платформи для наукових комунікацій.

XIV конференція "Археологія заходу України”

За два дні пленарних і секційних засідань заслухано понад 70 цікавих доповідей, які охопили практично всі історичні періоди – від палеоліту до пізнього середньовіччя, а також історію археологічних досліджень на теренах України і сусідніх країн. 

Усі доповіді науковців супроводжувалися захоплюючими презентаціями матеріалів, цікавими питаннями та насиченими дискусіями.

Третій день конференції археологи провели у звичному для себе середовищі – на архітектурно-археологічних пам’ятках. Цього року маршрут наукової екскурсії пролягав через Волинь, а саме через Володимир-Волинський і Зимне. Захоплюючу екскурсію музеєм і пам’ятками Володимира-Волинського провів науковий співробітник Володимир-Волинського історичного музею Богдан Янович. До організації екскурсії у Володимирі-Волинському і Зимному долучився також Державний історико-культурний заповідник “Стародавній Володимир”.

Виїзне засідання завершилося обідом у польових умовах у затишній колибі біля озера Лісне, за сприяння в організації якого висловлюємо глибоку вдячність директору Державного історико-культурного заповідника “Стародавній Володимир” п. Володимиру Пикалюку та нашому колезі, заступнику директора Державного заповідника у місті Луцьк Віктору Баюку.

Програма конференції:
Читайте також:

2018-03-16
Монографію «Українська мова XVI–XVII ст.: дієслово. Семантика, перехідність, об’єкт» (Львів, 2015) Ольги Заневич високо оцінила експертна комісія Всеукраїнського рейтингу «Книжка року-2017».

2018-03-16
15 березня 2018 р. відбулося засідання вченої ради Інституту.

2018-03-15

17 квітня 2018 року о 15.00 відбудеться захист дисертації Оксани Кісь “Повсякденне життя українських жінок у надзвичайних історичних обставинах середини ХХ ст.: гендерні аспекти досвіду та репрезентацій”.


Оголошення:

Видання:

Інформаційний бюлетень. 2016