Конференція "Український простір родини Горбачів"

2018-02-26
Непересічна наукова подія відбулася 22 лютого 2018 року у стінах Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України – конференція “Український простір родини Горбачів”, присвячена 100-річчю від дня народження Професора Олекси Горбача.

До храму Святої Софії – Премудрості Божої, щоб пом’янути в молитві великого Вченого та його дружину, знану перекладачку Анну-Галю Горбач, зійшлося чимало людей – це ті, кому пощастило особисто знати Професора чи пані Анну-Галю, і вдячні учні та послідовники. Панахиду очолив отець Іван Дацько, який у своєму слові наголосив на надзвичайно великій ролі родини Олекси й Анни-Галі Горбачів для української науки, культури, церкви, для всього українства. На ім’я Наталії Хобзей надійшов лист-благословення від Глави Української греко-католицької церкви Блаженнішого Святослава (Шевчука), в якому наголошено на великому внескові Професора Олекси Горбача та його дружини, д-ра Анни-Галі, в розвиток української науки та церкви. Блаженніший Святослав висловив своє визнання і подяку всім учасникам конференції.

Відкрила власне наукову частину цього заходу його організатор Наталія Хобзей, зачитавши вітального листа від Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич, у якому йшлося про величезний і вагомий науковий спадок Олекси Горбача, про його подвижницьку працю як видавця заборонених на той час праць, про дуже важливу перекладацьку діяльність Анни-Галі Горбач.

Фундаментальні доповіді учасників конференції – Міхаеля Мозера (Відень), Наталії Пуряєвої (Київ), Марії Чікало (Львів), Галини Тимошик (Львів), Юрія Ясіновського (Львів), Наталії Хобзей (Львів) – дали змогу рельєфно уявити та осмислити наукову спадщину Вченого, хоча б частково осягнути безмежний простір його наукових зацікавлень.

Конференція “Український простір родини Горбачів”

Особливою – наповненою теплим світлом спогадів – стала завершальна частина сьогоднішнього заходу. Глибокі роздуми Ігоря Калинця про роль родини Горбачів в українській історії, неймовірно цікаві та емоційні спогади о. Івана Дацька про своє неодноразове перебування вдома в Професора Горбача, яскраві фрагменти з життя Олекси й Анни-Галі Горбачів у розповідях Тараса Шманька. Слова вдячності, світлини з родинного архіву, жвавий голос пані Галі Горбач із записаного на плівку інтерв’ю. Світлі спогади про дуже світлих людей…


Читайте також:

2018-09-17

Вчена рада та науковий колектив Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України вважають неприпустимим у сьогоднішній об’єднаній Європейській спільноті розв’язане певними силами в правлячих колах нинішньої Польщі цькування громадянина Польщі, відомого українського історика, одного з найактивніших представників української громади в Польщі, Голови Українського товариства в Любліні, доктора Григорія Купріяновича під приводом видуманого “злочину”, який доктор Г. Купріянович нібито  мав вчинити під час траурних урочистостей – відзначення пам’яті жертв знищеного бойовими силами Польської підпільної держави українського села Сагринь на Холмщині в 1944 р. – за участі Президента України Петра Порошенка.


2018-09-10
Колектив Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України висловлює співчуття Олені Лукачук у зв’язку із втратою Матері.

2018-08-30
Колектив Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича висловлює співчуття Леонідові Зашкільняку у зв’язку із втратою дружини.

Оголошення:

Захист дисертацій Л.М.Овчаренко та О.М.Грималюк

27 вересня 2018 року о 15.00 та 17.00 відбудуться захисти докторської дисертації Людмили Овчаренко “Гончарне шкільництво як визначальний фактор творчого розвитку українського традиційного гончарства (1894–1941)” та кандидатської дисертації Оксани Грималюк “Благодійність Православної церкви у Волинській губернії кінця XVIII – початку ХХ ст.”.


Видання:

Між війною і соборністю. Соціокультурна інтеграція та адаптація переселенців з Донбасу та Криму. Західноукраїнський вектор