На засіданні Президії НАН України відзначено доробок Інституту українознавства ім. І. Крип'якевича НАН України

2019-01-31
30 січня 2019 р. на засіданні Президії НАН України обговорено результати виконання Секцією суспільних і гуманітарних наук НАН України цільових програм наукових досліджень НАН України в 2016–2018 рр.». 
У доповіді Віце-президента НАН України, Голови Секції суспільних і гуманітарних наук НАН України, академіка Сергія Пирожкова відзначено доробок Інституту українознавства ім. І. Крип'якевича НАН України, зокрема монографії "Між війною і соборністю. Соціокультурна інтеграція та адаптація переселенців з Донбасу та Криму. Західноукраїнський вектор" (2017) та "Про гідність. Волонтерський рух в Україні 2013-2017 років" (2018). Відзначено, що науковці Інституту дослідили "основні сфери зайнятості, умови життя і побуту вимушених переселенців зі Сходу України та АР Крим у західноукраїнському регіоні, проаналізовано їхні ціннісні орієнтації, досвід працевлаштування та проживання на новому місці, вплив місцевого населення на світобачення/світосприйняття внутрішньо переміщених осіб. Проаналізовано феномен волонтерства як широкий громадський рух, що досягнув значного впливу в державі й суспільстві. Визначено причини появи цього явища, мотиви діяльності волонтерів, розкрито значення волонтерського руху у піднесенні громадської активності, зміцненні обороноздатності України".


Читайте також:

2019-04-03
21 травня 2019 року  Інститут українознавства ім. І. Крип'якевича НАН України організовує IV наукову конференцію "Українсько-польські відносини у контексті суспільно-політичних і етнокультурних процесів у Центрально-Східній Європі (ХХ - поч. ХХІ ст.)"

2019-03-19

Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України оголошує конкурс на заміщення вакантної посади наукового співробітника відділу української літератури 


2019-03-18

12 березня 2019 р. у Музеї історії Львівського національного університету імені Івана Франка провели круглий стіл "Українська історична термінологія", який поєднав істориків і філологів в обговоренні цієї важливої проблеми.


Оголошення:

Видання:

Матеріали і дослідження з археології Прикарпаття і Волині. Вип. 22.