Відбулися ІХ наукові читання імені академіка Ярослава Ісаєвича

2019-03-13

7 березня 2019 року в Інституті українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України відбулися ІХ наукові читання імені академіка Ярослава Ісаєвича.

Першу частину читань було присвячено постатям Ярослава Ісаєвича та його батька – Дмитра Ісаєвича. Учасники наукових читань прослухали виступи доктора історичних наук, професора Юрія Шаповала («Дмитро Ісаєвич в Українській революції 1917–1921 років та в суспільно-політичних процесах першої половини ХХ ст.»), члена-кореспондента НАН України, доктора філологічних наук, професора Миколи Ільницького («Ярослав Ісаєвич: історик на тлі доби»), доктора філологічних наук, професора Михайла Гнатюка («Філологічні зацікавлення Ярослава Ісаєвича»), доктора історичних наук Петра Шкраб’юка («Ярослав Ісаєвич про василіян та Івана Федоров(ич)а: апологія чи самоспростування?») та взяли участь у дискусії.

У доповідях доктора історичних наук Володимира Александровича («Візантійська традиція у малярстві Галицько-Волинської держави ХІІІ – першої половини ХІV століть»), кандидата історичних наук, доцента Олега Павлишина («Акт Злуки УНР і ЗУНР: здобутки і прорахунки») та кандидата історичних наук Миколи Посівнича («ОУН: 90 років звитяги») зосереджено увагу на історичних подіях, які цьогоріч вшановуємо як ювілейні (820-ти річчя від часу заснування Галицько-Волинської держави, 90-річчя Акту Злуки та створення ОУН).

IX читання імені ІсаєвичаЧитайте також:

2019-05-19
5-6 червня 2019 р. у Києві відбудеться форум «Історик і Кліо в академічному, публічному та медійному просторах» до 100-річчя з дня народження О. Пріцака, І. Лисяка-Рудницького та 120-річчя з дня народження О. Оглоблина.
2019-05-18

11 жовтня 2019 р. у м. Львові відбудеться Міжнародна наукова конференція «Проблеми дослідження українського визвольного руху ХХ ст.» (до 90-річчя створення Організації українських націоналістів)».


2019-05-16
21 травня 2019 року в  Інституті українознавства ім. І. Крип'якевича НАН України відбудеться IV наукова конференція "Українсько-польські відносини в контексті суспільно-політичних і етнокультурних процесів у Центрально-Східній Європі (ХХ - поч. ХХІ ст.)", на якій заплановано розглянути історичний контекст та особливості сучасних міжнаціональних та міждержавних польсько-українських відносин. 

Оголошення:

Видання:

З історії західноукраїнських земель. Вип. 12-13