Відбулися ІХ наукові читання імені академіка Ярослава Ісаєвича

2019-03-13

7 березня 2019 року в Інституті українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України відбулися ІХ наукові читання імені академіка Ярослава Ісаєвича.

Першу частину читань було присвячено постатям Ярослава Ісаєвича та його батька – Дмитра Ісаєвича. Учасники наукових читань прослухали виступи доктора історичних наук, професора Юрія Шаповала («Дмитро Ісаєвич в Українській революції 1917–1921 років та в суспільно-політичних процесах першої половини ХХ ст.»), члена-кореспондента НАН України, доктора філологічних наук, професора Миколи Ільницького («Ярослав Ісаєвич: історик на тлі доби»), доктора філологічних наук, професора Михайла Гнатюка («Філологічні зацікавлення Ярослава Ісаєвича»), доктора історичних наук Петра Шкраб’юка («Ярослав Ісаєвич про василіян та Івана Федоров(ич)а: апологія чи самоспростування?») та взяли участь у дискусії.

У доповідях доктора історичних наук Володимира Александровича («Візантійська традиція у малярстві Галицько-Волинської держави ХІІІ – першої половини ХІV століть»), кандидата історичних наук, доцента Олега Павлишина («Акт Злуки УНР і ЗУНР: здобутки і прорахунки») та кандидата історичних наук Миколи Посівнича («ОУН: 90 років звитяги») зосереджено увагу на історичних подіях, які цьогоріч вшановуємо як ювілейні (820-ти річчя від часу заснування Галицько-Волинської держави, 90-річчя Акту Злуки та створення ОУН).

IX читання імені ІсаєвичаЧитайте також:

2019-09-10
Науковий ступінь: доктор філософії (кандидат історичних наук) з галузі знань 03 Гуманітарні науки за спеціальністю 032 Історія та археологія.
Спеціалізації: історія України, всесвітня історія.
Освітній рівень: третій (освітньо-науковий) рівень вищої освіти.
Нормативний термін навчання: чотири роки.

2019-08-15

До участі в конкурсі запрошуються доктори філософії (кандидати наук) за профілем відділу. 


2019-08-11
7 серпня 2019 р. о 11:30 в приміщенні Львівського музею історії релігії за співпраці Відділів нової історії України та української літератури Інституту українознавства ім. І. Крип'якевича НАН України та Інституту релігієзнавства - філії Львівського музею історії релігії, відбувся науковий семінар "Історико-культурний краєвид Львова XIII ст. та заснування містечка Винники". 

Оголошення:

Видання:

Александрович Володимир. Холмська ікона Богородиці з Емануїлом