Всеукраїнські наукові читання «Іван Крип’якевич у родинній традиції, науці, суспільстві»

2019-06-10

7 червня 2019 року в Інституті українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України проведено традиційні Всеукраїнські наукові читання «Іван Крип’якевич у родинній традиції, науці, суспільстві» (співорганізатори – Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України, Західний науковий центр НАН України і МОН України та Наукове товариство ім. Шевченка).

На її відкритті директор Інституту доктор історичних наук Ігор Соляр привітав учасників заходу та побажав цікавих доповідей та дискусій.

Під час роботи конференції розглянуто як проблематику, пов’язану із життєвим шляхом Івана Петровича Крип’якевича та його науковою спадщиною, так і тематично ширші наукові дискурси. Зокрема в доповіді доктора історичних наук Леонтія Войтовича відображено історичну правду про наукову “майстерню” історика Івана Крип’якевича та реалії доби, коли він жив і працював як вчений. Доктор історичних наук Володимир Александрович розповів про львівське середовище малярів першої третини XVIII століття.

Кандидат історичних наук Ярослав Книш репрезентував дискусійні питання історії Львова княжої доби, наголосивши на тому, що згаданий період української історії слабо забезпечений джерельною базою, що створює сприятливе тло для дискусійних тверджень та неточностей. Доповідь кандидата історичних наук Олександра Целуйка було присвячено аспірантам Івана Крип’якевича у Львівському університеті.

Кандидат історичних наук Олександр Луцький проаналізував академічну науку в західних областях України в перші повоєнні роки (1944–1950): установи, в яких вона зосереджувались; кадри, які її здійснювали; результати її діяльності. Кандидат історичних наук Олександра Стасюк продемонструвала настрої населення західноукраїнських областей під час виборчих кампаній до Верховних Рад СРСР та УРСР у 1946–1947 рр.

Кандидат історичних наук Юлія Артимишин окреслила зображення депортацій українців з Польщі 1944–1951 рр. в українських документальних фільмах та передачах. Кандидат історичних наук Павло Артимишин охарактеризував трансформацію євразійства та неоєвразійства від філософсько-культурного руху до геополітичної доктрини.

Під час наукових читань скульптор Іван Брезвин презентував ескізний проект меморіальної таблиці видатному українському історикові Іванові Крип’якевичу, яку 2021 року – з нагоди 135-річчя від дня його народження –заплановано встановити на фасаді будинку, де працював Учений (вул. Винниченка, 24).

У дискусії та обговоренні доповідей взяли участь науковці Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України, Львівського національного університету ім. Івана Франка, а також представниця славного роду Крип’якевичів п. Леся Крип’якевич.

2019-Крип'якевичівські читанняЧитайте також:

2020-08-04
4 вересня 2020 року о 15.00 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.852.19 в Інституті українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України відбудеться захист дисертації на здобуття наукового ступеня доктора історичних наук за спеціальністю 20.02.22 – військова історія

2020-07-21
20 червня 2020 р. створено фейкову сторінку з назвою нашого Інституту. Упродовж місяця на ній опубліковано низку неправдивих та наклепницьких дописів, які ображають честь працівників нашої установи.

2020-07-20
Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України оголошує конкурс на заміщення вакантних посад старшого наукового співробітника відділу нової історії України та молодшого наукового співробітника відділу нової історії України (за сумісництвом)

Оголошення:

Видання:

Александрович Володимир. Холмська ікона Богородиці з Емануїлом