Форум «Історик і Кліо в академічному, публічному та медійному просторах

2019-06-11

5–6 червня 2019 року в Києві відбувся Форум «Історик і Кліо в академічному, публічному та медійному просторах. До 100-річчя з дня народження О. Пріцака, І. Лисяка-Рудницького та 120-річчя з дня народження О. Оглоблина», співорганізатором якого виступив Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України.

У доповіді на пленарному засіданні директор Інституту Ігор Соляр проаналізував життєвий шлях та творчу спадщину І.Лисяка-Рудницького. Завідувач Центру дослідження українсько-польських відносин Інституту Микола Литвин узагальнив українсько-польські міждержавні та міжнаціональні відносини новітньої доби. Оригінальними були виступи наших колишніх аспірантів – Володимира Вятровича (нині директор Українського інституту національної пам’яті) про сучасну російську гібридну війну та Олександра Зайцева (нині професор Українського католицького університету) про постать Степана Бандера в науковому та суспільному дискурсах.



Читайте також:

2024-04-18
У березні 2024 року науковці відділу української мови Інституту українознавства Національної академії наук України взяли участь у серії науково-освітніх заходів «Мовознавці актуалізують», які ініціювала катедра української мови Національного університету «Львівська політехніка».

2024-04-16

Упродовж лютого-квітня 2024 р. Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України долучився до реалізації проєкту мультимедійних ініціатив «#ШоТам» та «Локальна історія» зі створення 8 відеороликів рубрики «Нація підприємців: як українці бізнес будували».


2024-04-15
11 квітня 2024 р. відбувся черговий науковий семінар Ради молодих вчених Інституту українознавства ім. І. Крип'якевича НАН України, організований цього разу спільно з Підземеллям Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла, Радою молодих вчених Відділення історії, філософії та права НАН України та ініціативою «Публічний лекторій: простими словами про складне минуле».

Оголошення:

Видання:

Модернізм в українській літературі ХХ – початку ХХІ століття: пам’ять, коди, практики: монографія