Семінар Ради молодих вчених Інституту «[І] прилучився він до предків [своїх]»: русько-візантійський контекст поховального обряду».

2019-12-09

28 листопада 2019 р. у стінах Наукової бібліотеки Львівського національного університету ім. І. Франка відбувся черговий семінар Ради молодих вчених Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича, співорганізаторами якого також були Львівський медієвістичний клуб та Інтердисциплінарні студії «Per Aspera». Доповідачкою була Ірина Луцик – аспірантка відділу археології Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України, яка виголосила доповідь на тему «[І] прилучився він до предків [своїх]»: Русько-візантійський контекст поховального обряду».

Виступ був присвячений особливостям християнського поховального обряду та церемонії на землях Київської Русі, що висвітлені на сторінках писемних та зображувальних джерел русько-візантійської спадщини. При цьому дослідниця у лінійний спосіб відтворила головні етапи фунеральної культури того часу: передсмертних та посмертних приготувань, безпосередньо похорону та поминок. В той же момент вон зупинилася і на цікавому аспекті передсмертного постригу в монахи притаманному, як для руської, так і візантійської знаті, як і проаналізувала передсмертні молитви руських князів, протографною для більшості з яких була молитва Ігоря Ольговича. Окремо було розглянуто особливості та відмінності поховального обряду різних станів: світського (дорослого та дитячого), священичого та монашого. У своїй доповіді Ірина Луцик провела паралелі та порівняння руського та візантійського поховального обряду характерного для християнської православної традиції, але й виокремила окремі подібні елементами обрядовості.


2019-12-09 РМВ Ірина Луцик
Читайте також:

2019-12-20
Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України  оголошує конкурс на заміщення вакантних посад: старшого наукового співробітника відділу української літератури – 0,5 шт. од.; старшого наукового співробітника відділу новітньої історії (за сумісництвом) – 0,25 шт. од.; молодшого наукового співробітника відділу історії середніх віків – 1,0 шт. од.; архівіста І категорії – 1,0 шт. од.

2019-12-09
Запрошуємо Вас на черговий науковий семінар відділів нової історії України та української літератури Інституту українознавства ім. І. Крип'якевича НАН України та Інституту релігієзнавства - філії Львівського музею історії релігії.

2019-11-25

21–22 листопада 2019 р. у Львові відбулася конференція “Релігійно-культурні процеси в країнах Центрально-Східної Європи: випробовування війною”. Організаторами події були Інститут релігієзнавства – філія Львівського музею історії релігії та Інститут українознавства ім. І. Крип`якевича НАН України за особливого сприяння Ірини Орлевич. В події взяли участь як українські дослідники, так і польські колеги.


Оголошення:

Видання:

Александрович Володимир. Холмська ікона Богородиці з Емануїлом