Десять років без академіка Ярослава Дмитровича Ісаєвича (1936-2010)

2020-06-24
Сьогодні минає десять років без академіка Ярослава Дмитровича Ісаєвича (1936-2010). Багатолітній директор Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАНУ, учень самого І. Крип’якевича, один з провідних славістів та україністів залишається в нашій пам’яті дуже світлою і неординарною постаттю. Критичний і вимогливий вчений-енциклопедист, гуманітарій широкого діапазону з якнайширшими зацікавленнями (від історії, якій присвятив своє життя, до лінгвістики та літературознавства), а водночас з дуже толерантним, доброзичливим ставленням до всіх, з бажанням допомогти кожному дослідникові... Історія українського книгодрукування та книговидання, церковних братств та славістики й україністики, історія середньовічного й ранньогомодерного Дрогобича і Львова, а водночас історія бурхливого українського ХХ ст. з його трагічними протистояннями – все це було в працях Ярослава Дмитровича і залишається актуальним нині…
Нам його бракує, дуже бракує... 
Добра, світла, вічна пам'ять...


Ісаєвич


Читайте також:

2024-04-18
У березні 2024 року науковці відділу української мови Інституту українознавства Національної академії наук України взяли участь у серії науково-освітніх заходів «Мовознавці актуалізують», які ініціювала катедра української мови Національного університету «Львівська політехніка».

2024-04-16

Упродовж лютого-квітня 2024 р. Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України долучився до реалізації проєкту мультимедійних ініціатив «#ШоТам» та «Локальна історія» зі створення 8 відеороликів рубрики «Нація підприємців: як українці бізнес будували».


2024-04-15
11 квітня 2024 р. відбувся черговий науковий семінар Ради молодих вчених Інституту українознавства ім. І. Крип'якевича НАН України, організований цього разу спільно з Підземеллям Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла, Радою молодих вчених Відділення історії, філософії та права НАН України та ініціативою «Публічний лекторій: простими словами про складне минуле».

Оголошення:

Видання:

Українська еліта у другій половині ХІХ – на початку ХХІ століття: особливості формування, трансформація уявлень, інтелектуальний потенціал. Західні землі. Вибрані проблеми