Сталін і Західна Україна. 1939–1941 рр.

Литвин М., Науменко К. Сталін і Західна Україна. 1939–1941 рр. – Київ, 2010. – 80 с.

У книзі в науково-популярному форматі оповідається про те, як на території Західної України був реалізований пакт Молотова-Ріббентропа, який розпочав Другу світову війну. 

На підставі не знаних досі документів, спогадів очевидців показано агресивну політику Німеччини і СРСР, підготовку Москви до нападу на Польщу, прагнення Сталіна закамуфлювати агресію під "визволення єдинокровних українських та білоруських братів". 

Докладно висвітлені бойові дії союзників – німецької та Червоної армій – у Галичині та Волині 1-28 вересня 1939 р., простежено реакцію місцевого населення, а також трагедію радянізації приєднаного краю 1939-1941 рр. 



Дивіться також:

Іван Франко у критиці: західноукраїнська рецепція 20-30-х років ХХ ст.
Хто і коли заснував місто Львів? Вірогідні й невірогідні дати заснування столиці Галичини
Воєнно-політична діяльність ОУН в 1929–1939 роках
Оголошення:
Новини:

Науковці Інституту українознавства взяли участь у серії науково-освітніх заходів «Мовознавці актуалізують»

У березні 2024 року науковці відділу української мови Інституту українознавства Національної академії наук України взяли участь у серії науково-освітніх заходів «Мовознавці актуалізують», які ініціювала катедра української мови Національного університету «Львівська політехніка».

Історичні витоки та виклики новітньої російсько-української війни: матеріали міжнародної наукової конференції у Варшавському університеті

11–12 квітня 2024 р. у Інституті історії Варшавського університету відбулася міжнародна наукова конференція «Stosunki polsko-ukraińskie wobec rosyjskiej agresji na Ukrainę: konteksty historyczne i współczesne», в якій взяли участь провідні історики та політологи Польщі та України, серед них наші колеги із відділу «Центр дослідження українсько-польських відносин».