Українська повоєнна еміграційна поезія

Ільницький М. Українська повоєнна еміграційна поезія / Микола Ільницький. – Львів: Львівський обласний науково-методичний інститут освіти; Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України, 1995. – 116 с. + 10 с. іл.

У книжці відомого українського літературознавця і критика, доктора філологічних наук М. М. Ільницького розглядається розвиток української поезії в умовах еміграції від закінчення Другої світової війни до початку 90-х років. 

Автор зосереджує увагу на таких літературних об’єднаннях, як МУР (Мистецький український рух), «Слово» та відгалуження від «Слова» – Нью-йоркська група. 

Аналіз проблемно-стильових тенденцій поєднується з характеристикою творчості основних представників еміграційної поезії різних періодів.

Книга розрахована на вчителів, студентів, учнів старших класів, всіх, хто цікавиться українською літературою.



Дивіться також:

Драма без катарсису: сторінки літературного життя Львова першої половини XX століття. Книга 1
Бгагавадгіта (Божественна пісня): з санскриту
Над рікою часу: Західноукраїнська поезія 20-30-х років
Оголошення:
Новини:

Ганна Дидик-Меуш отримала Почесну грамоту Кабінету Міністрів України

Вітаємо нашу колегу Ганну Дидик-Меуш, доктора філологічних наук, старшого наукового співробітника відділу української мови, з високою урядовою відзнакою. Зичимо реалізації подальших цікавих і важливих проєктів у гуманітаристиці загалом і в українському мовознавстві зокрема.

Запрошуємо на науковий семінар Ради молодих вчених "Від льоду і полум'я до пера й пергаменту; Історія Ісландії в контексті розвитку саг"

Запрошуємо Вас на черговий науковий семінар Ради молодих вчених Інституту українознавства ім. І. Крип'якевича НАН України, організований спільно з Підземеллям Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла, Радою молодих вчених Відділення історії, філософії та права НАН України та ініціативою «Публічний лекторій: простими словами про складне минуле».