Західноукраїнська і емігрантська поезія 20-30-х років

Ільницький Микола.Західноукраїнська і емігрантська поезія 20-30-х років. – Київ: Товариство «Знання» України, 1992. – 48 с. – (Сер.6 «Кобза» товариства «Знання» України, №3; сер.1 «Українське відродження: історія і сучасність» бібліотеки журналу «Пам’ятки України», №2)

У брошурі аналізується творчість представників стрілецької епопеї – В. Бобинського, О. Бабія, Р. Купчинського, а також генерації другого покоління галицької поезії – Б. Кравціва, С. Гординського, В. Гаврилюка, Б. І. Антонича.

Значна увага приділяється доробку еміграції, зокрема «празької школи» – Ю. Дарагана, Є. Маланюка, О. Теліги, О. Ольжича та ін. Аналізуються основні ідейно-естетичні процеси у розвитку західноукраїнської та емігрантської поезії, а також її зв’язки з літературою Радянської України, які перервалися на початку 30-х років внаслідок сталінських репресій.

Розрахована на широке коло читачів.



Дивіться також:

Драма без катарсису: сторінки літературного життя Львова першої половини XX століття. Книга 1
Бгагавадгіта (Божественна пісня): з санскриту
Над рікою часу: Західноукраїнська поезія 20-30-х років
Оголошення:
Новини:

Ганна Дидик-Меуш отримала Почесну грамоту Кабінету Міністрів України

Вітаємо нашу колегу Ганну Дидик-Меуш, доктора філологічних наук, старшого наукового співробітника відділу української мови, з високою урядовою відзнакою. Зичимо реалізації подальших цікавих і важливих проєктів у гуманітаристиці загалом і в українському мовознавстві зокрема.

Запрошуємо на науковий семінар Ради молодих вчених "Від льоду і полум'я до пера й пергаменту; Історія Ісландії в контексті розвитку саг"

Запрошуємо Вас на черговий науковий семінар Ради молодих вчених Інституту українознавства ім. І. Крип'якевича НАН України, організований спільно з Підземеллям Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла, Радою молодих вчених Відділення історії, філософії та права НАН України та ініціативою «Публічний лекторій: простими словами про складне минуле».