Лепкий Богдан. Твори: В 2 т.

Лепкий Богдан. Твори: В 2 т. / Упорядник, автор передмови та приміток Микола Ільницький. – Київ: Дніпро, 1991.

Том 1 – 864 с.
Том 2 – 720 с.

Богдан Лепкий (1872-1941) – талановитий поет, прозаїк, перекладач, критик та історик літератури, видавець, педагог – професор Ягеллонського університету. Всюди відома пісня «Чуєш, брате мій...» написана на його слова.На початку творчого шляху належав до групи «Молода Муза»; він – автор оповідань високої емоційної тональності, цікавих історичних повістей, трилогії про Мазепу.

До першого тому ввійшли найповніша добірка поезій, оповідання, а також історичні повісті.

До другого тому ввійшли повість «Веселка над пустарем» та мемуарні оповіді «Казка мойого життя», в яких постає широка панорама життя тогочасної галицької провінції, показано стан школи, театру тощо. У циклі «Три портрети» подано образи Франка, Стефаника, Оркана, вміщено й інші спогади, виступи.



Дивіться також:

Драма без катарсису: сторінки літературного життя Львова першої половини XX століття. Книга 1
Бгагавадгіта (Божественна пісня): з санскриту
Над рікою часу: Західноукраїнська поезія 20-30-х років
Оголошення:
Новини:

Реалізовано проєкт відеороликів спільно з ініціативами «#ШоТам» та «Локальна історія»

Упродовж лютого-квітня 2024 р. Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України долучився до реалізації проєкту мультимедійних ініціатив «#ШоТам» та «Локальна історія» зі створення 8 відеороликів рубрики «Нація підприємців: як українці бізнес будували».

Відбувся науковий семінар Ради молодих вчених за участю Владислава Кіорсака «Від льоду і полум'я до пера й пергаменту; Історія Ісландії в контексті розвитку саг»

11 квітня 2024 р. відбувся черговий науковий семінар Ради молодих вчених Інституту українознавства ім. І. Крип'якевича НАН України, організований цього разу спільно з Підземеллям Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла, Радою молодих вчених Відділення історії, філософії та права НАН України та ініціативою «Публічний лекторій: простими словами про складне минуле».