Товариство «Просвіта»: в обороні української ідентичності, духовності та культури (до 150-літнього ювілею)

Товариство «Просвіта»: в обороні української ідентичності, духовності та культури (до 150-літнього ювілею) / Інститут релігієзнавства – філія Львівського музею історії релігії, Інститут українознавства ім. І. Крип`якевича НАН України: наук. ред. Орлевич І. – Львів: Логос, 2019. 288 с.

У книзі всебічно розкрито діяльність українського товариства «Просвіта». Засноване 1868 р. у
Львові, воно зосередилося передовсім на культурній та економічній роботі, утверджуючи в масах національну самосвідомість, сприяючи розвитку української мови, виховуючи любов до української культури через ознайомлення з історією народу, його фольклором, традиціями тощо, а також спонукаючи до господарської активності та економічного патріотизму. Показано вагому роль Товариства в консолідації ідеологічно неоднорідного українського суспільно-політичного руху в краї ХІХ–ХХ ст. та його переході на завершальну стадію національного відродження – політичну; простежено участь галицького духовенства й молодіжних товариств в організації просвітянського руху ХІХ – початку ХХ ст., формування мережевої громадської взаємодії, вплив видавничої діяльності на згуртування українства Наддніпрянської та Західної України, заснування просвітянського руху на Волині та особливості його функціонування у міжвоєнний період. Висвітлено функціонування «Просвіти» в період Другої світової війни, що стало результатом соціальної самоорганізації українців у воєнні роки, інструментом національно-культурної самоідентифікації, засобом соціальної солідарності та взаємодопомоги.
Для істориків, краєзнавців, культурологів та всіх хто цікавиться історією України.

Завантажити оригіналДивіться також:

Слово політв’язня: періодичні видання Ліги українських політичних в’язнів 1946–1947 рр.
Сова А. О. Іван Боберський: суспільно-культурна, військово-політична та освітньо-виховна діяльність
Скарби українських говорів: тексти про борщ
Оголошення:
Новини:

Відійшов у вічність Любомир Сеник

Колектив Інституту українознавства ім. І. Крип'якевича НАН України сумує з приводу відходу до вічності відомого науковця, доктора філологічних наук, колишнього старшого наукового співробітника відділу української літератури Інституту Любомира Тадейовича Сеника і висловлює щирі співчуття родині покійного.

Помер багатолітній співробітник Інституту Василь Горинь

У понеділок, 12-го квітня 2021 р., на 85-му році життя відійшов у засвіти багатолітній працівник Інституту Василь Іванович Горинь (1936-2021). 

Колектив висловлює найщиріші співчуття рідним та близьким померлого!

Вічна пам'ять!