Шашкевичіана. Вип. 5-6

Шашкевичіана. Збірник наукових праць. Вип. 5-6 / Інститут українознавства ім. І.Крип’якевича HAH України, Тернопільський педагогічний університет ім. В.Гнатюка, Інститут-Заповідник Маркіяна Шашкевича у Вінніпезі, Шашкевичівська комісія у Львові. – Львів, 2004. – 644 с.

У збірнику публікуються підсумки досліджень у ділянці шашкевичезнавства, проведених за останні роки XX ст. на основі впровадження в науковий обіг нових джерел, недоступного раніше доробку діаспори, досягнень світової науки. 

Книга розкриває невідомі, маловідомі, забуті або ж замовчувані за тоталітарного режиму сторінки подвижницької діяльності Маркіяна Шашкевича, Івана Вагилевича, Якова Головацького та їх послідовників на ниві національного відродження, традиції "Руської Трійці" в духовному житті України, міжнародні аспекти її діяльності. До неї увійшли наукові доповіді, виголошені на Шашкевичівських читаннях у Львові (1997 р.), Бережанах і Бучачі на Тернопільщині (1998 р.). 

Публікуються творчі здобутки визначних шашкевичезнавців минулого, літературна Шашкевичіана, рецензії на нові шашкевичезнавчі видання, хроніка Шашкевичіани.

ISBN 966-02-3358-2Дивіться також:

Оголошення:
Новини:

IV наукова конференція "Українсько-польські відносини у контексті суспільно-політичних і етнокультурних процесів у Центрально-Східній Європі (ХХ - поч. ХХІ ст.)"

21 травня 2019 року  Інститут українознавства ім. І. Крип'якевича НАН України організовує IV наукову конференцію "Українсько-польські відносини у контексті суспільно-політичних і етнокультурних процесів у Центрально-Східній Європі (ХХ - поч. ХХІ ст.)"

Оголошення конкурсу на заміщення вакантної посади наукового співробітника відділу української літератури

Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України оголошує конкурс на заміщення вакантної посади наукового співробітника відділу української літератури