Шашкевичіана. Вип. 5-6

Шашкевичіана. Збірник наукових праць. Вип. 5-6 / Інститут українознавства ім. І.Крип’якевича HAH України, Тернопільський педагогічний університет ім. В.Гнатюка, Інститут-Заповідник Маркіяна Шашкевича у Вінніпезі, Шашкевичівська комісія у Львові. – Львів, 2004. – 644 с.

У збірнику публікуються підсумки досліджень у ділянці шашкевичезнавства, проведених за останні роки XX ст. на основі впровадження в науковий обіг нових джерел, недоступного раніше доробку діаспори, досягнень світової науки. 

Книга розкриває невідомі, маловідомі, забуті або ж замовчувані за тоталітарного режиму сторінки подвижницької діяльності Маркіяна Шашкевича, Івана Вагилевича, Якова Головацького та їх послідовників на ниві національного відродження, традиції "Руської Трійці" в духовному житті України, міжнародні аспекти її діяльності. До неї увійшли наукові доповіді, виголошені на Шашкевичівських читаннях у Львові (1997 р.), Бережанах і Бучачі на Тернопільщині (1998 р.). 

Публікуються творчі здобутки визначних шашкевичезнавців минулого, літературна Шашкевичіана, рецензії на нові шашкевичезнавчі видання, хроніка Шашкевичіани.

ISBN 966-02-3358-2Дивіться також:

Оголошення:
Новини:

Запрошуємо до участи у сьомому засіданні Тимченківських наукових читань

Відділ української мови Інституту українознавства ім.І.Крип’якевича НАН України (Львів) у співпраці з Інститутом української мови НАН України (Київ) та з Мовознавчою комісією НТШ запрошують Вас до участи в Тимченківських наукових читаннях (засідання 7): «АКАДЕМІЧНА ІСТОРИЧНА ЛЕКСИКОГРАФІЯ: ЗДОБУТКИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ»

Многая літа!

Сьогодні, 21 жовтня 2021 р. свій 90-річний ювілей святкує Феодосій Іванович Стеблій, відомий український історик, багатолітній завідувач відділу нової історії України Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України, заслужений працівник культури України.