Шашкевичіана. Вип. 5-6

Шашкевичіана. Збірник наукових праць. Вип. 5-6 / Інститут українознавства ім. І.Крип’якевича HAH України, Тернопільський педагогічний університет ім. В.Гнатюка, Інститут-Заповідник Маркіяна Шашкевича у Вінніпезі, Шашкевичівська комісія у Львові. – Львів, 2004. – 644 с.

У збірнику публікуються підсумки досліджень у ділянці шашкевичезнавства, проведених за останні роки XX ст. на основі впровадження в науковий обіг нових джерел, недоступного раніше доробку діаспори, досягнень світової науки. 

Книга розкриває невідомі, маловідомі, забуті або ж замовчувані за тоталітарного режиму сторінки подвижницької діяльності Маркіяна Шашкевича, Івана Вагилевича, Якова Головацького та їх послідовників на ниві національного відродження, традиції "Руської Трійці" в духовному житті України, міжнародні аспекти її діяльності. До неї увійшли наукові доповіді, виголошені на Шашкевичівських читаннях у Львові (1997 р.), Бережанах і Бучачі на Тернопільщині (1998 р.). 

Публікуються творчі здобутки визначних шашкевичезнавців минулого, літературна Шашкевичіана, рецензії на нові шашкевичезнавчі видання, хроніка Шашкевичіани.

ISBN 966-02-3358-2Дивіться також:

Оголошення:
Новини:

Відбувся Зеленосвяточний похід громадськості України та Польщі до поховань вояків Армії УНР і ЗУНР на Українському військовому цвинтарі в селі Пікуличі

23 червня 2019 р.  відбувся Зеленосвяточний похід громадськості України та Польщі до поховань вояків Армії УНР і ЗУНР на Українському  військовому цвинтарі в селі Пікуличі під Перемишлем, у якому взяли участь науковці Інституту. 

Відбувся круглий стіл з нагоди 23-ї річниці Конституції України «Конституція України: історія та перспективи»

14 червня 2019 р. у Львові проведено Круглий стіл з нагоди 23-ї річниці Конституції України «Конституція України: історія та перспективи».