Імена близькі й далекі: Україна в національному і світовому вимірах

Шкраб’юк Петро. Імена близькі й далекі: Україна в національному і світовому вимірах / Національна академія наук України, Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича. – Львів, 2013. – 412 с.

Книга має два розділи, що відповідають двом періодам дослідницьких пошуків Петра Шкраб’юка: перший – під час праці у науково-популярному журналі «Наука і суспільство», другий – в Інституті українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України.

Вибрані статті та есеї, підкріплені окремими тематичними віршами автора, творять цілісну мозаїку культурного і суспільно-політичного життя в Україні у XIX (друга половина) і XX століттях, частково відтворюють взаємини української інтелігенції з чільними представниками інших народів.



Дивіться також:

Федун Петро-«Полтава». Концепція Самостійної України. Том 2. Документи і матеріали
Фразеологія пам’яток української мови XVI–XVII століть: семантика, структура, стиль
Природне середовище і людина у Верхній Наддністрянщині в районі Галицько-Букачівської улоговини в доісторичних часах і ранньому середньовіччі
Оголошення:
Новини:

Ганна Дидик-Меуш отримала Почесну грамоту Кабінету Міністрів України

Вітаємо нашу колегу Ганну Дидик-Меуш, доктора філологічних наук, старшого наукового співробітника відділу української мови, з високою урядовою відзнакою. Зичимо реалізації подальших цікавих і важливих проєктів у гуманітаристиці загалом і в українському мовознавстві зокрема.

Запрошуємо на науковий семінар Ради молодих вчених "Від льоду і полум'я до пера й пергаменту; Історія Ісландії в контексті розвитку саг"

Запрошуємо Вас на черговий науковий семінар Ради молодих вчених Інституту українознавства ім. І. Крип'якевича НАН України, організований спільно з Підземеллям Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла, Радою молодих вчених Відділення історії, філософії та права НАН України та ініціативою «Публічний лекторій: простими словами про складне минуле».