Писемні пам’ятки: від картотеки до словника

Писемні пам’ятки: від картотеки до словника / Відп. ред. Г.Дидик-Меуш. – Львів: Інститут українознавства ім. І.Крип’якевича НАН України, 2013 (Серія «Історія мови»). – 276 с.

Збірник сформували матеріали виступів учасників других Тимченківських читань у Львові (2011 рік). 

На сторінках видання висвітлено проблему мови та структури давніх текстів, особливості авторського стилю та перекладу, представлено багатство староукраїнської лексики і фразеології, виявлено специфіку українського, угорського та польського лексиконів. 

У низці статей порушено деякі питання граматики української мови ХVІ–ХVІІ ст.



Дивіться також:

Мовні обрії: Збірник пам’яті Левка Полюги
Писемні пам'ятки: сучасне прочитання
Українська мова в Галичині: історичний вимір
Оголошення:
Новини:

Ганна Дидик-Меуш отримала Почесну грамоту Кабінету Міністрів України

Вітаємо нашу колегу Ганну Дидик-Меуш, доктора філологічних наук, старшого наукового співробітника відділу української мови, з високою урядовою відзнакою. Зичимо реалізації подальших цікавих і важливих проєктів у гуманітаристиці загалом і в українському мовознавстві зокрема.

Запрошуємо на науковий семінар Ради молодих вчених "Від льоду і полум'я до пера й пергаменту; Історія Ісландії в контексті розвитку саг"

Запрошуємо Вас на черговий науковий семінар Ради молодих вчених Інституту українознавства ім. І. Крип'якевича НАН України, організований спільно з Підземеллям Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла, Радою молодих вчених Відділення історії, філософії та права НАН України та ініціативою «Публічний лекторій: простими словами про складне минуле».