Іван Франко й Biblia Apocrypha

Мельник Ярослава. Іван Франко й Biblia Apocrypha / Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України; Український Католицький Університет. – Львів: Видавництво Українського Католицького Університету, 2006. – 512 с, іл.

Книгу присвячено осмисленню доробку І. Франка як апокрифолога. Крізь призму прочитання Франкових текстів висвітлюється процес входження апокрифів в український духовний простір, національна рецептивна модель апокрифічної літератури; аналізується апокрифічний код Франкового художнього тексту, текстологія збірки «Апокрифи і леґенди з українських рукописів», особливості наукового дискурсу І. Франка, зокрема його компаративістика. 

З архіву І. Франка вперше публікується корпус пам’яток апокрифічної літератури «Обретенія святих речей».

ISBN 966-8197-17-8



Дивіться також:

Ястремська Тетяна. Традиційне гуцульське пастухування
Федун Петро – «Полтава». Концепція Самостійної України. Том 1. Твори
Гаврилів Т. Знаки часу. Спроби прочитання
Оголошення:
Новини:

Ганна Дидик-Меуш отримала Почесну грамоту Кабінету Міністрів України

Вітаємо нашу колегу Ганну Дидик-Меуш, доктора філологічних наук, старшого наукового співробітника відділу української мови, з високою урядовою відзнакою. Зичимо реалізації подальших цікавих і важливих проєктів у гуманітаристиці загалом і в українському мовознавстві зокрема.

Запрошуємо на науковий семінар Ради молодих вчених "Від льоду і полум'я до пера й пергаменту; Історія Ісландії в контексті розвитку саг"

Запрошуємо Вас на черговий науковий семінар Ради молодих вчених Інституту українознавства ім. І. Крип'якевича НАН України, організований спільно з Підземеллям Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла, Радою молодих вчених Відділення історії, філософії та права НАН України та ініціативою «Публічний лекторій: простими словами про складне минуле».