Розвиток літературознавчої науки в Західній Україні й еміграції у ХХ столітті

Ільницький Микола. Розвиток літературознавчої науки в Західній Україні й еміграції у ХХ столітті // Бібліотечка "Дивослова". – 2015. – № 1. – 64 с.

Сьогодні, коли розвиток літератури постав у всій повноті, виявляється важливість літературознавчої думки і критики, яка відігравала істотну роль на всіх крутих поворотах історії, орієнтуючи письменників на потребу зберігати відчуття національних коренів, історичної традиції та перспективи.

Пропоноване дослідження висвітлює розвиток літературознавчої науки - теорії, історії літератури й літературної критики в Західній Україні та в еміграції перших трьох десятиліть ХХ ст. і в умовах еміграції повоєнного періоду.



Дивіться також:

Дидик-Меуш Г., Слободзяник О. Українські краєвиди XVI-XVIII ст. Слово - текст - словник.
Де твій дім, Одіссею?
Дозволені забави. Вірші / Жінка на ім'я Модеста. Оповідання
Оголошення:
Новини:

Реалізовано проєкт відеороликів спільно з ініціативами «#ШоТам» та «Локальна історія»

Упродовж лютого-квітня 2024 р. Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України долучився до реалізації проєкту мультимедійних ініціатив «#ШоТам» та «Локальна історія» зі створення 8 відеороликів рубрики «Нація підприємців: як українці бізнес будували».

Відбувся науковий семінар Ради молодих вчених за участю Владислава Кіорсака «Від льоду і полум'я до пера й пергаменту; Історія Ісландії в контексті розвитку саг»

11 квітня 2024 р. відбувся черговий науковий семінар Ради молодих вчених Інституту українознавства ім. І. Крип'якевича НАН України, організований цього разу спільно з Підземеллям Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла, Радою молодих вчених Відділення історії, філософії та права НАН України та ініціативою «Публічний лекторій: простими словами про складне минуле».