Працівники відділу нової історії України взяли участь у роботі Міжнародної наукової конференції «Станіславів та Станіславівщина в українському та польському історичному просторі»

2021-09-18

10–12 вересня 2021 р. працівники відділу нової історії України Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України взяли участь у роботі Міжнародної наукової конференції «Станіславів та Станіславівщина в українському та польському історичному просторі», що відбулася в Івано-Франківську. Це вже шоста конференція, на якій науковці України та Польщі презентують свої дослідження з історії Івано-Франківська та навколишніх земель. Вона має на меті популяризувати історію міста та пов’язаного з ним регіону від найдавніших часів до сьогодення з точки зору співпраці між сусідніми народами.

Ініціаторами та організаторами цієї конференції виступили Центр польської культури та європейського діалогу в Івано-Франківську, Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, Військова технічна академія у Варшаві та Військово-морська академія в Ґдині. Захід відбувся за підтримки Генерального консульства Польщі  у Львові.

Завідувач відділу нової історії України Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАНУ, старший науковий співробітник Інститут релігієзнавства – філія Львівського музею історії релігії, к.і.н. Ірина Орлевич проаналізувала особливості русофільського руху у міжвоєнний період, причини розколу, співпрацю представників цієї суспільно-політичної течії з польською владою та впливи русофілів на теренах Станіславівського воєводства. Наталя Колб (старший науковий співробітник відділу нової історії України Інституту українознавства, науковий співробітник Львівського музею історії релігії) розкрила роль Станіславівського дяківського товариства у розвитку дяківського руху у Східній Галичині на зламі ХІХ – ХХ століть. Наталя Мисак (старший науковий співробітник відділу нової історії України) доповіла про роль середніх шкіл Станіславова у процесах соціалізації та національної ідентифікації галицької молоді (ХІХ–ХХ століття).


2021-09-konferencja


Читайте також:

2024-04-18
У березні 2024 року науковці відділу української мови Інституту українознавства Національної академії наук України взяли участь у серії науково-освітніх заходів «Мовознавці актуалізують», які ініціювала катедра української мови Національного університету «Львівська політехніка».

2024-04-16

Упродовж лютого-квітня 2024 р. Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України долучився до реалізації проєкту мультимедійних ініціатив «#ШоТам» та «Локальна історія» зі створення 8 відеороликів рубрики «Нація підприємців: як українці бізнес будували».


2024-04-15
11 квітня 2024 р. відбувся черговий науковий семінар Ради молодих вчених Інституту українознавства ім. І. Крип'якевича НАН України, організований цього разу спільно з Підземеллям Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла, Радою молодих вчених Відділення історії, філософії та права НАН України та ініціативою «Публічний лекторій: простими словами про складне минуле».

Оголошення:

Видання:

Ad fontes. Джерела діалектологічних студій. (Серія Діалектологічні студії, т. 1(14))