Молодший науковий співробітник Інституту Юлія Артимишин виступила на засіданні Президії НАН України 28 грудня 2022 р.

2023-01-11
28 грудня 2022 р. під час засідання Президії НАН України молодший науковий співробітник Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України (Львів), кандидат історичних наук Юлія Артимишин презентувала доповідь "Депортаційні акції 1940-х років у національній пам’яті українців: стан та перспективи досліджень".
Дослідниця висвітлила процес творення спогадів про міжнаціональний польсько-український конфлікт, депортацію та подальшу адаптацію на трьох рівнях (особистісний та родинний рівень; рівень спільнот депортованих; півень регіонів, де проживають переселені особи).

Крім того Ю. Артимишин наголосила, що агресія Російської Федерації принесла численні жертви, водночас актуалізувала питання примусових виселень, усвідомлення кордонів, їх ментальних та просторових вимірів.
Водночас дослідниця відзначила, що важливим є також вивчення механізмів пристосування до життя опісля травматичних подій: (військового конфлікту, втрати дому) із врахуванням напрацювань зарубіжних дослідників, наприклад балканських воєн. Дослідження процесу формування культурної травми у суспільстві, вторинної травматизації дослідників. Також актуальним є розгляд досвіду адаптації депортованих німців з Центрально-східної Європи у повоєнній Німеччині.

Виголошені під час доповіді тези будуть опубліковані у форматі стаття на сторінках "Вісника НАН України".

Детальніше - за покликанням.


Читайте також:

2023-03-14
13 березня 2023 року у Львові презентовано Спеціальний рапорт Еміграційної платформи ЕВЛ та Студіум Східної Європи Варшавського університету "Воєнні біженці з України. Рік в Польщі". У презентації взяли участь науковці відділу "Центр дослідження українсько-польських відносин" Інституту українознавства ім. І.Крип'якевича НАН України. Дискусію викликало неточне формулювання терміна "воєнні біженці", а також відсутність у проєкті будь-яких згадок про історичну спадщину нинішніх переселень. Результати досліджень польських та українських науковців буде опубліковано у фаховому виданні Інституту "Україна-Польща: історична спадщина, суспільна свідомість".

2023-03-13
5 березня 2023 р. відбувся обласний тур Всеукраїнського конкурсу членів МАН, на якому найкращих молодих істориків відзначено грамотами дирекції Інституту українознавства ім. І. Крип'якевича НАН України. Член журі, завідувач відділу "Центр дослідження українсько-польських відносин" Інституту, проф. Микола Литвин розповів молодим дослідникам та педагогам області про традиції Інституту і заохотив молодих науковців після завершення вищих навчальних закладів вступати до аспірантури Інституту.

2023-03-09
Разова спеціалізована вчена рада Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України з правом прийняття до розгляду та проведення разового захисту дисертації Луцик Ірини Павлівни на здобуття ступеня доктора філософії з галузі знань 03 Гуманітарні науки за спеціальністю 032 Історія та археологія.

Оголошення:

Видання:

Гавінський А., Яковишина Я. Культури Трипілля та лійчастого посуду як приклад контактів енеолітичних спільнот