Відбувся науковий семінар Наталії Мочернюк «Україна і світ у мемуаристиці Віри Вовк»

2023-02-06

2 лютого 2023 року у Львівському музеї історії релігії відбувся науковий семінар, який традиційно організовують Інститут релігієзнавства – філія Львівського музею історії релігії, відділ нової історії України та відділ української літератури Інституту українознавства ім. Івана Крип’якевича. Доповідь «Україна і світ у мемуаристиці Віри Вовк» виголосила старша наукова співробітниця відділу української літератури, докторка філологічних наук Наталія Мочернюк.

У виступі було звернуто увагу на теоретичні питання вивчення нефікційної літератури, окреслено жанрову систему художньо-документальної прози та її особливості у творчому доробку Віри Вовк (1926–2022), письменниці, перекладачки, представниці Нью-Йоркської групи. Зазначено великі заслуги авторки як перекладачки, яка активно пропагувала українську культуру у світі.

Доповідачка виокремила  в художньо-документальній прозі Віри Вовк спогади про її дитинство, подорожні нотатки про поїздки в Україну в кінці 60-х років та записи про незалежну Україну. п. Наталя зазначила, що статті про поїздки в радянську Україну, опубліковані в «Сучасності», спричинили дискусії і конфлікт із членами Нью-Йоркської групи. Висвітлено позицію Віри Вовк у цій дискусії та заакцентовано на її ролі в налагодженні інтелектуального діалогу між київськими дисидентами та українськими письменниками еміграції. Підсумовано, що мемуаристика та інші жанри художньо-документальної прози Віри Вовк мають великий інтерпретаційний потенціал для майбутніх дослідників.


2023-02-06 Семінар Мочернюк


Читайте також:

2023-03-14
13 березня 2023 року у Львові презентовано Спеціальний рапорт Еміграційної платформи ЕВЛ та Студіум Східної Європи Варшавського університету "Воєнні біженці з України. Рік в Польщі". У презентації взяли участь науковці відділу "Центр дослідження українсько-польських відносин" Інституту українознавства ім. І.Крип'якевича НАН України. Дискусію викликало неточне формулювання терміна "воєнні біженці", а також відсутність у проєкті будь-яких згадок про історичну спадщину нинішніх переселень. Результати досліджень польських та українських науковців буде опубліковано у фаховому виданні Інституту "Україна-Польща: історична спадщина, суспільна свідомість".

2023-03-13
5 березня 2023 р. відбувся обласний тур Всеукраїнського конкурсу членів МАН, на якому найкращих молодих істориків відзначено грамотами дирекції Інституту українознавства ім. І. Крип'якевича НАН України. Член журі, завідувач відділу "Центр дослідження українсько-польських відносин" Інституту, проф. Микола Литвин розповів молодим дослідникам та педагогам області про традиції Інституту і заохотив молодих науковців після завершення вищих навчальних закладів вступати до аспірантури Інституту.

2023-03-09
Разова спеціалізована вчена рада Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України з правом прийняття до розгляду та проведення разового захисту дисертації Луцик Ірини Павлівни на здобуття ступеня доктора філософії з галузі знань 03 Гуманітарні науки за спеціальністю 032 Історія та археологія.

Оголошення:

Видання:

Пастух Т. Мости Олега Лишеги