Відбувся науковий семінар Наталії Мочернюк «Україна і світ у мемуаристиці Віри Вовк»

2023-02-06

2 лютого 2023 року у Львівському музеї історії релігії відбувся науковий семінар, який традиційно організовують Інститут релігієзнавства – філія Львівського музею історії релігії, відділ нової історії України та відділ української літератури Інституту українознавства ім. Івана Крип’якевича. Доповідь «Україна і світ у мемуаристиці Віри Вовк» виголосила старша наукова співробітниця відділу української літератури, докторка філологічних наук Наталія Мочернюк.

У виступі було звернуто увагу на теоретичні питання вивчення нефікційної літератури, окреслено жанрову систему художньо-документальної прози та її особливості у творчому доробку Віри Вовк (1926–2022), письменниці, перекладачки, представниці Нью-Йоркської групи. Зазначено великі заслуги авторки як перекладачки, яка активно пропагувала українську культуру у світі.

Доповідачка виокремила  в художньо-документальній прозі Віри Вовк спогади про її дитинство, подорожні нотатки про поїздки в Україну в кінці 60-х років та записи про незалежну Україну. п. Наталя зазначила, що статті про поїздки в радянську Україну, опубліковані в «Сучасності», спричинили дискусії і конфлікт із членами Нью-Йоркської групи. Висвітлено позицію Віри Вовк у цій дискусії та заакцентовано на її ролі в налагодженні інтелектуального діалогу між київськими дисидентами та українськими письменниками еміграції. Підсумовано, що мемуаристика та інші жанри художньо-документальної прози Віри Вовк мають великий інтерпретаційний потенціал для майбутніх дослідників.


2023-02-06 Семінар Мочернюк


Читайте також:

2024-03-28
Вітаємо нашу колегу Ганну Дидик-Меуш, доктора філологічних наук, старшого наукового співробітника відділу української мови, з високою урядовою відзнакою. Зичимо реалізації подальших цікавих і важливих проєктів у гуманітаристиці загалом і в українському мовознавстві зокрема.

2024-03-27

Запрошуємо Вас на черговий науковий семінар Ради молодих вчених Інституту українознавства ім. І. Крип'якевича НАН України, організований спільно з Підземеллям Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла, Радою молодих вчених Відділення історії, філософії та права НАН України та ініціативою «Публічний лекторій: простими словами про складне минуле».


2024-03-25

14–17 березня 2024 р. старша наукова співробітниця відділу нової історії України, к.і.н. Наталія Мисак взяла участь у VI полоністичному конгресі у м. Дрездені (Німеччина). Понад 270 науковців з Німеччини, Австрії, Польщі, Фінляндії, США, Великобританії тощо репрезентували свої дослідження в галузі полоністики. Наталія Мисак взяла участь у панелі, присвяченій участі жінок у військових та парамілітарних формуваннях у Центрально-Східній та Північній Європі у 1910–1939 рр., виступивши із доповіддю «Перша світова війна і повоєнний час як арена боротьби українських жінок за гендерну рівність».


Оголошення:

Видання:

Українська еліта у другій половині ХІХ – на початку ХХІ століття: особливості формування, трансформація уявлень, інтелектуальний потенціал. Західні землі. Вибрані проблеми