Відійшов у вічність відомий україніст з Перемишля Олександр Колянчук

2023-05-08

7 травня 2023 р., напередодні Дня пам’яті та Дня Європи, відійшов у вічність на  92-у році життя  відомий україніст, дослідник та організатор пам’ятко-охоронної діяльності Польщі, багатолітній заступник директора Південно-Східного наукового інституту у Перемишлі,  доктор філософії Олександр Колянчук. Під керівництвом завідувача відділу Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України, професора Миколи Литвина 2001 р. він захистив у Львові докторат, присвячений історії української військової еміграції в міжвоєнній Польщі. Був співавтором колективних праць та збірників інституту, організатором відновлення українських військових меморіалів доби УНР і ЗУНР в Перемишлі, Ланцуті, Щепйорно, Стшалкові, Вадовіцах та інших містах і селах сучасної Польщі. Шановного науковця з вдячністю згадують численні стажувальники з Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича, Інституту історії України та інших установ нашої країни.

Колектив інституту висловлює співчуття рідним та близьким Ученого.


2023-05-09 Колянчук


Читайте також:

2023-05-31
30 травня 2023 р. старший науковий співробітник відділу “Центр дослідження українсько-польських відносин” Інституту українознавства ім.І.Кряп’якевича НАН України, доктор історичних наук Андрій Боляновський у рамках заершення наукового стажування в Інституті єврейських досліджень YIVO у Нью-Йорку виступив із науковою доповіддю на семінарі-вебінарі із доповіддю на тему “Українсько-єврейські відносини у контексті антисемітизму у Східній Європі у 1918-1939 роках”.

2023-05-27
Упродовж січня-травня 2023 року в рамках стажування в Дослідницькому центрі Eur’ORBEM / CNRS-Sorbonne Université (Париж, Франція) кандидат філологічних наук, старший науковий співробітник відділу української мови, історик-лексикограф Ольга Заневич ознайомилася з унікальним фондом Бібліотеки Центру славістичних досліджень (CES – Bibliothèque du Centre d’études slaves, Paris)

2023-05-27
6 червня 2023 року у Варшаві (Pałac Staszica, Sala im. Erazma Majewskiego) відбудеться наукова конференція «Спадщина Здзіслава Штібера до старих і нових тенденцій у слов'янському мовознавстві» / «Spuścizna Zdzisława Stiebera wobec dawnych i nowych tendencji w językoznawstwie slawistycznym», приурочена 120-їй річниці від дня народження вченого, чиє імʼя тісно повʼязане зі Львовом, а вклад у дослідження лемківського говору є неоціненним.

Оголошення:

Видання:

Гавінський А., Яковишина Я. Культури Трипілля та лійчастого посуду як приклад контактів енеолітичних спільнот