Відбувся семінар за участю Ірини Гах "Доля регіонального музею Лемківщина на тлі історичних подій міжвоєнних десятиліть ХХ ст. в Галичині"

2025-02-17
13 лютого 2025 р. відбувся семінар Інституту українознавства ім. І. Крип'якевича НАНУ та Інституту релігієзнавства - філії Львівського музею історії релігії. Захід проведено в рамках проекту Національного фонду досліджень України "Історична пам'ять українців в умовах війни: від конфронтації до консолідації". Організувала та модерувала захід к.і.н. Ірина Орлевич.

З доповіддю "Доля регіонального музею Лемківщина на тлі історичних подій міжвоєнних десятиліть ХХ ст. в Галичині" виступила канд. мистецтвознавства, членкиня НТШ Ірина Гах.



Мисткиня презентувала свою нову монографію "Музей "Лемківщина": культурно-історична спадщина". У дослідженні вперше, на тлі історичних подій міжвоєнних десятиліть і Другої світової війни, представлено літопис музею "Лемківщина" (1931 - 1944) в Сяноку (Польща). У 1930-х роках музей на високому рівні представляв духовно-мистецький рівень доволі чисельної етнічної групи лемків, що віками населяли мальовничі Бескиди. Завдяки жертовній праці членів Товариства "Лемківщина" та незмінного керівника музею - Лева Геца, інституція придбала важливі культурно-просвітницькі здобутки. Протягом 1931 - 1944-го у фондовій колекції "Лемківщина" зберігалися кращі зразки матеріального й духовного надбання лемків, а музейні експозиції вичерпно демонстрували їхні звичаї, традиції, обряди, своєрідну та унікальну культуру.


Семінар Ірини Гах


Читайте також:

2025-03-19
Державна установа «Інститут всесвітньої історії НАН України», Інститут історії України НАН України, Інститут філософії імені Г.С. Сковороди НАН України, Інститут держави і права імені В.М. Корецького НАН України, Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича запрошують до участі у VIII Всеукраїнській конференції молодих учених «Актуальні проблеми історії, філософії і права у дослідженнях молодих учених».

2025-03-18
18 березня 2025 року на засіданні разової спеціалізованої вченої ради ДФ 35.222.01 Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича Національної академії наук України, м. Львів відбувся публічний захист дисертації Ющука Володимира Леонідовича «Суспільно-політичні та соціокультурні процеси у Волинському воєводстві Другої Речі Посполитої (на прикладі Любомльського повіту)», представлену на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук зі спеціальності 07.00.01 – історія України.

2025-03-17
Відповідно до Примірного положення про порядок проведення конкурсу на заміщення вакантних наукових посад державної наукової установи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2018 р. № 404, розпорядження Президії НАН України № 553 від 04.10.2018 р та Положення про порядок заміщення вакантних посад наукових працівників в Інституті українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України від 25.10.2018 р. затверджено перелік учасників конкурсу на заміщення вакантних посад:

Оголошення:

Видання:

Бандерівці – провісники держави