13 лютого 2025 р. відбувся семінар Інституту українознавства ім. І. Крип'якевича НАНУ та Інституту релігієзнавства - філії Львівського музею історії релігії. Захід проведено в рамках проекту Національного фонду досліджень України "Історична пам'ять українців в умовах війни: від конфронтації до консолідації". Організувала та модерувала захід к.і.н. Ірина Орлевич.
З доповіддю "Доля регіонального музею Лемківщина на тлі історичних подій міжвоєнних десятиліть ХХ ст. в Галичині" виступила канд. мистецтвознавства, членкиня НТШ Ірина Гах.
Мисткиня презентувала свою нову монографію "Музей "Лемківщина": культурно-історична спадщина". У дослідженні вперше, на тлі історичних подій міжвоєнних десятиліть і Другої світової війни, представлено літопис музею "Лемківщина" (1931 - 1944) в Сяноку (Польща). У 1930-х роках музей на високому рівні представляв духовно-мистецький рівень доволі чисельної етнічної групи лемків, що віками населяли мальовничі Бескиди. Завдяки жертовній праці членів Товариства "Лемківщина" та незмінного керівника музею - Лева Геца, інституція придбала важливі культурно-просвітницькі здобутки. Протягом 1931 - 1944-го у фондовій колекції "Лемківщина" зберігалися кращі зразки матеріального й духовного надбання лемків, а музейні експозиції вичерпно демонстрували їхні звичаї, традиції, обряди, своєрідну та унікальну культуру.
