Висунення кандидатури член-кореспондента НАН України, д.і.н., проф. Ігоря Соляра на посаду директора Інституту

2026-04-30
30 квітня 2026 р. відбулося чергове засідання Вченої ради Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України. Одне з питань порядку денного – висунення кандидатур на посаду директора Інституту. Після ознайомлення членів Вченої ради із особливостями виборчого процесу, відбулося обговорення кандидатури чинного директора Інституту, член-кореспондента НАН України, доктора історичних наук, професора Ігоря Соляра. Зокрема, у виступі заступника директора з наукової роботи, д.і.н., с.н.с. Т.О. Ястремської було відзначено вагомий науковий доробок ученого, багаторічний досвід організаційної та управлінської діяльності, а також активну участь у реалізації наукових проєктів загальнонаціонального та міжнародного рівнів. За підсумками таємного голосування, Вчена рада одноголосно (19 - «За») затвердила кандидатуру І.Я. Соляра для участі у конкурсі на посаду директора Інституту.


Читайте також:

2026-08-14

10–12 серпня 2026 року в Ужгороді відбулася Міжнародна наукова конференція «Свідчення крізь історію», організована Українською асоціацією усної історії з нагоди її 20-річчя. Участь у роботі конференції взяла старша наукова співробітниця відділу української літератури, кандидатка філологічних наук Марина Демедюк.

Науковий форум об’єднав усних істориків та дослідників пам’яті з різних куточків України та світу. Учасники обговорювали трансформації усних свідчень та усної історії як наукової дисципліни в умовах повномасштабної російсько-української війни.


2026-08-11

7 серпня 2026 року у Львові, в межах всеукраїнського книжкового фестивалю BestsellerFest, відбулася подія «Жива мова живої країни. Діалекти та говірки в сучасній літературі».

У розмові взяли участь письменниці Анастасія Литвиненко, Уляна Маляр, Тетяна Жидак та докторка філологічних наук, заступниця директора з наукової роботи Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України Тетяна Ястремська. Модерувала подію літературознавиця, літературна критикиня, лекторка освітніх платформ, головна редакторка видавництва Creative Women Publishing Ірина Ніколайчук.


2026-08-10
На підставі ухвали Вченої ради Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України від 10 серпня 2026 р. (Протокол № 8), керуючись Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку присудження ступеня доктора філософії та скасування рішення разової спеціалізованої вченої ради закладу вищої освіти, наукової установи про присудження ступеня доктора філософії» від 12 січня 2022 року № 44, 10 серпня 2026 р. утворено разову раду Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України (Наказ директора Інституту № 45 від 28 липня 2026) з правом прийняття до розгляду та проведення разового захисту дисертації Меренюк Христини Василівни на здобуття ступеня доктора філософії за спеціальністю 032 Історія та археологія.

Оголошення:

Видання:

Артимишин П. Зовнішня політика Республіки Білорусь у 2014–2024 роках в інформаційному просторі
України