Відбулася чергова XVIІ Міжнародна наукова конференція “Археологія заходу України”

19-20 травня 2021 р. у відділі археології Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України відбулася чергова XVIІ Міжнародна наукова конференція “Археологія заходу України”. Співорганізатором заходу виступив Науково-дослідний центр «Рятівна археологічна служба» Інституту археології НАН України. Цьогорічна ситуація у світі внесла свої корективи і у наукове життя. Конференція проводилась у змішаному форматі. Більша частина учасників долучилися до участі через платформу Zoom, однак, такий формат не завадив виголосити цікаві доповіді і підтримати жваві дискусії.

Травневі зібрання у відділі археології вже стали доброю традицією для наукової спільноти. Цьогоріч на конференції виступили з доповідями учені з різних куточків України (Київ, Львів, Рівне, Тернопіль, Ужгород, Луцьк, Івано-Франківськ, Вінниця, Кам’янець-Подільський), Польщі (Жешів, Краків, Варшава, Люблін, Познань), Бельгії (Льєж), Білорусі (Мінськ). Загалом у роботі наукового форуму взяли участь понад 40 учасників.

Конференцію відкрила заступниця директора з наукової роботи Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України Тетяна Ястремська, яка привітала учасників конференції і побажала плідної роботи та жвавих дискусій, а також відзначила наукові здобутки археологів відділу.

Учасників привітав і директор НДЦ «Рятівна археологічна служба» Олег Осаульчук. Він наголосив на важливості наукових конференцій як платформ для наукових комунікацій, а також необхідності тісної співпраці між двома науковими установами.

За два дні засідань заслухано 30 цікавих доповідей, які охопили практично всі історичні періоди – від палеоліту до пізнього середньовіччя, а також історію археологічних досліджень на теренах України і сусідніх країн.

Усі доповіді науковців супроводжувалися змістовними презентаціями матеріалів, цікавими питаннями та насиченими дискусіями.


2021-05-27 AZUДивіться також:

Оголошення:
Новини:

Запрошуємо взяти участь у міжнародній науковій конференції «Іван Крип’якевич та його доба»!

Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України запрошує взяти участь у
міжнародній науковій конференції «Іван Крип’якевич та його доба», що відбудеться 1 жовтня 2021 року у Львові.

Четверте засідання «Західно-Українська Народна Республіка: революція, державність, соборність» вебдискурсу «Українське державотворення новітньої доби: контроверсійні питання»

9 червня 2021 р. на базі Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України відбулося четверте засідання «Західно-Українська Народна Республіка: революція, державність, соборність» вебдискурсу «Українське державотворення новітньої доби: контроверсійні питання», співорганізаторами якого були Київський національний університет імені Т. Шевченка, Прикарпатський національний університет імені В. Стефаника, а також установи НАН України – Інститут історії України, Інститут політичних і етнонаціональних імені І. Кураса, Інститут української археографії та джерелознавства імені М. Грушевського, Національна спілка краєзнавців України.