Запрошуємо до участи у сьомому засіданні Тимченківських наукових читань

2021-10-25
Шановні колеги!

Відділ української мови Інституту українознавства ім.І.Крип’якевича НАН України (Львів) у співпраці з Інститутом української мови НАН України (Київ) та з Мовознавчою комісією НТШ запрошують Вас до участи в Тимченківських наукових читаннях (засідання 7): «АКАДЕМІЧНА ІСТОРИЧНА ЛЕКСИКОГРАФІЯ: ЗДОБУТКИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ» (до 155-річчя від дня народження професора Євгена Тимченка й 80-річчя від заснування осередку академічного мовознавства у Львові).

Захід відбудеться 27–28 жовтня 2021 року у двох локаціях: в Інституті українознавства ім. І.Крип’якевича НАНУ у Львові (вул. Козельницька, 4) та в Інституті української мови НАН Eкраїни в Києві (вул. М.Грушевського, 4) зі змогою доєднатися й виступити онлайн. Охочих долучитися онлайн просимо зареєструватися: https://forms.gle/prXXWRwZTxRdqHnP6

Проблематика доповідей:
- теорія і практика історичної лексикографії;
- методологічні аспекти лексикографічного опрацювання історичної лексики;
- формування корпусу джерел історичного словника;
- діяхронійний вимір діалектного слова і словника;
- історична лексикографія і лінгвістична географія;
- історичний словник і цифрова ера;
- лексикографічна репрезентація повсякденного мовлення;
- нові лексикографічні проєкти;
- історичне словництво та сучасна гуманітаристика.

З програмою конференції можна ознайомитися за покликанням.


Читайте також:

2025-06-27
26 червня 2025 року на засіданні разової спеціалізованої вченої ради ДФ 35.222.01 Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича Національної академії наук України, м. Львів відбувся публічний захист дисертації Хоми Івана Ярославовича «Національно-державницька діяльність Євгена Коновальця», представлену на здобуття наукового ступеня доктора історичних наук.

2025-06-20
Колектив Інституту українознавства ім. І. Крипʼякевича НАН України висловлює глибокі співчуття Книшу Ярославу Богдановичу у зв'язку зі смертю матері. 

2025-06-16
15 червня 2025 р. у Перемишлі відбувся зеленосвяточний похід представників влади, громадських та наукових структур, церковно-релігійних громад Республіки Польща та Україна на Український військовий цвинтар у Пикуличах (околиця міста), де вшановано памʼять майже дві тисяч загиблих інтернованих вояків Армії УНР та ЗУНР

Оголошення:

Видання:

Словник староукраїнської мови XIV — XV ст. Т. 1.