Відбувся науковий семінар "Інфекція як виклик: епідемія скарлатини у Львові у 1907-1910 рр."

2020-03-02
27 лютого 2020 відбувся черговий науковий семінар відділів нової історії України  та української літератури Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича НАНУ та Інституту релігієзнавства  - філії Львівського музею історії релігій. Цього разу предметом обговорення стала епідемія скарлатини у Львові у 1907-1910 рр. з перспективи історії громадського здоров’я. Доповідачем виступила випускниця аспірантури кафедри нової і новітньої історії України Українського католицького університету Віра Трач. Випадок епідемії скарлатини розглянуто в контексті аналізу ефективності політик громадського здоров’я у тогочасному Львові, а також взаємодії між владою, професіоналами та рештою суспільства. Дана епідемія мала кілька особливостей – вона була найтривалішим спалахом скарлатини в місті кінця ХІХ – початку ХХ ст., міська влада  «помітила» її більше, ніж через півроку від часу виникнення, довкола епідемії виникла бурхлива пресова дискусія та проводилося «розслідування» спеціальної комісії, щоб з’ясувати «хто винен?». У підсумку епідемія в одному місті виявила труднощі та особливості сфери громадського здоров’я на рівні всієї провінції. Під час семінару обговорювали яким чином заходи боротьби з хворобою впливали на життя мешканців міста та довколишніх сіл, якою була їх поведінка, що дозволяє говорити про  тогочасні розуміння понять хвороби/здоров’я, а також їх взаємозв’язок із соціальним статусом. 


Семінар про епідемії у Львові на початку 20 століття


Читайте також:

2020-05-14
Допомогу в організації конференції щороку надають в тому числі наукові працівники Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України.

2020-03-17
Керуючись Розпорядженням Президії НАН України від 13.03.2020 р. № 162 «Про заходи щодо запобігання занесенню і поширеннюна території України гострої респіраторної хвороби,спричиненої коронавірусом 2019-nCoV», 

2020-03-06

До друку приймаємо раніше не опубліковані наукові статті, публікації документів і пам’яток, бібліографічні та джерелознавчі огляди, рецензії на нові видання, повідомлення про наукові події, які належно оформлені відповідно до вимог. 


Оголошення:

Видання:

Культура і мистецтво західноукраїнських земель 2011, 2012. Збірник статей.