Відбувся науковий семінар "Інфекція як виклик: епідемія скарлатини у Львові у 1907-1910 рр."

2020-03-02
27 лютого 2020 відбувся черговий науковий семінар відділів нової історії України  та української літератури Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича НАНУ та Інституту релігієзнавства  - філії Львівського музею історії релігій. Цього разу предметом обговорення стала епідемія скарлатини у Львові у 1907-1910 рр. з перспективи історії громадського здоров’я. Доповідачем виступила випускниця аспірантури кафедри нової і новітньої історії України Українського католицького університету Віра Трач. Випадок епідемії скарлатини розглянуто в контексті аналізу ефективності політик громадського здоров’я у тогочасному Львові, а також взаємодії між владою, професіоналами та рештою суспільства. Дана епідемія мала кілька особливостей – вона була найтривалішим спалахом скарлатини в місті кінця ХІХ – початку ХХ ст., міська влада  «помітила» її більше, ніж через півроку від часу виникнення, довкола епідемії виникла бурхлива пресова дискусія та проводилося «розслідування» спеціальної комісії, щоб з’ясувати «хто винен?». У підсумку епідемія в одному місті виявила труднощі та особливості сфери громадського здоров’я на рівні всієї провінції. Під час семінару обговорювали яким чином заходи боротьби з хворобою впливали на життя мешканців міста та довколишніх сіл, якою була їх поведінка, що дозволяє говорити про  тогочасні розуміння понять хвороби/здоров’я, а також їх взаємозв’язок із соціальним статусом. 


Семінар про епідемії у Львові на початку 20 століття


Читайте також:

2020-08-04
4 вересня 2020 року о 15.00 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.852.19 в Інституті українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України відбудеться захист дисертації на здобуття наукового ступеня доктора історичних наук за спеціальністю 20.02.22 – військова історія

2020-07-21
20 червня 2020 р. створено фейкову сторінку з назвою нашого Інституту. Упродовж місяця на ній опубліковано низку неправдивих та наклепницьких дописів, які ображають честь працівників нашої установи.

2020-07-20
Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України оголошує конкурс на заміщення вакантних посад старшого наукового співробітника відділу нової історії України та молодшого наукового співробітника відділу нової історії України (за сумісництвом)

Оголошення:

Видання:

Александрович Володимир. Холмська ікона Богородиці з Емануїлом