Вибрані твори Богдана Ігоря Антонича

Антонич Б. І. Вибрані твори / Богдан Ігор Антонич / Упорядник Данило Ільницький; Передмова Данила Ільницького та Ірини Старовойт. – Київ: Смолоскип, 2012. – 872 с.

Книга містить більшість творів із літературного доробку українського письменника Богдана Ігоря Антонича (1909-1937). Це шість поетичних збірок у повному обсязі, а саме: «Привітання життя» (1931), «Велика гармонія» (1932), «Три перстені» (1934), «Книга Лева» (1936), «Зелена євангелія» (1938) і «Ротації» (1938); вибрані поезії з-поза збірок, серед яких розташовано й поетичні переклади; перша редакція лібрето опери «Довбуш»; прозові твори (сатиричний ґротеск «Політик» і незавершений роман «На другому березі»), а також більшість статей (теоретико-літературних, літературно-критичних і публіцистичних).

Традиційні для серії «Вибрані твори» «Додатки» розпочинаються розділом «Рецептивний контекст», хронологічно обрамленим періодом, коли жив і працював Б. І. Антонич. Тут подано написані у 1932-1938 рр. рецензії на поетичні збірки, статті, уривки з літературних оглядів, поетичні твори і некрологи.

У «Листах до Б. І Антонича» більшість матеріалу опубліковано вперше, а у «Споминах» подано найбільш характерні тексти, що представляють різний час і простір життя та діяльності Б. І. Антонича.

У розділі «Літературознавчі дослідження» представлено передусім цікаві маловідомі праці авторства М. Неврлого, О. Зілинського, І. Світличного, Д. Козія, М. Ільницького.

Видання містить широку бібліографію, примітки і фотоматеріали та є адресованим як науковій спільноті, так і широкому загалові читачів.

Про книгу - на сторінці видавництва "Смолоскип".Дивіться також:

Ми, українські радикали…
Наріжний камінь Маркіяна: статті, есеї, вірші
Золоті Михалківські скарби та їх доля
Оголошення:
Новини:

IV наукова конференція "Українсько-польські відносини у контексті суспільно-політичних і етнокультурних процесів у Центрально-Східній Європі (ХХ - поч. ХХІ ст.)"

21 травня 2019 року  Інститут українознавства ім. І. Крип'якевича НАН України організовує IV наукову конференцію "Українсько-польські відносини у контексті суспільно-політичних і етнокультурних процесів у Центрально-Східній Європі (ХХ - поч. ХХІ ст.)"

Оголошення конкурсу на заміщення вакантної посади наукового співробітника відділу української літератури

Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України оголошує конкурс на заміщення вакантної посади наукового співробітника відділу української літератури