Крехів у вінку сонетів

Шкраб’юк Петро. Крехів у вінку сонетів: історична хроніка. – Львів: Місіонер, 2015. – 56 с. іл.

Підзаголовок цієї книжки не випадковий. Бо це справді історична хроніка славного монастиря. Але відтворена у поетичній, вишуканій, строго дисциплінованій і водночас – документальній формі. 
Адже Петро Шкраб’юк не тільки поет, а й науковець, доктор історичних наук (зараз завідувач відділу української літератури Інституту українознавства ім. Івана Крип’якевича); він же й дослідник історії ЧСВВ, автор монументальних монографій «Крехів: дороги земні і небесні» (2002 р., 415 с.; друге видання – рік 2009), «Монаший Чин Отців Василіян у національному житті України» (2005 р., 439 с.), багатьох інших розвідок, статей і віршів на релігійну тематику. 
Вінок сонетів доповнює цей список – і доповнює вагомо, хоча й напрочуд стисло. В цьому переконається кожен, для кого дорогий Крехів і хто любить поезію.

Світлини з архіву Крехівського монастиря та Андрія Кіся

ISBN 978-966-658-344-7


Дивіться також:

Дидик-Меуш Г., Слободзяник О. Українські краєвиди XVI-XVIII ст. Слово - текст - словник.
Де твій дім, Одіссею?
Дозволені забави. Вірші / Жінка на ім'я Модеста. Оповідання
Оголошення:
Новини:

Науковці Інституту українознавства взяли участь у серії науково-освітніх заходів «Мовознавці актуалізують»

У березні 2024 року науковці відділу української мови Інституту українознавства Національної академії наук України взяли участь у серії науково-освітніх заходів «Мовознавці актуалізують», які ініціювала катедра української мови Національного університету «Львівська політехніка».

Історичні витоки та виклики новітньої російсько-української війни: матеріали міжнародної наукової конференції у Варшавському університеті

11–12 квітня 2024 р. у Інституті історії Варшавського університету відбулася міжнародна наукова конференція «Stosunki polsko-ukraińskie wobec rosyjskiej agresji na Ukrainę: konteksty historyczne i współczesne», в якій взяли участь провідні історики та політологи Польщі та України, серед них наші колеги із відділу «Центр дослідження українсько-польських відносин».