Убивство польських учених у Львові в липні 1941 року: факти, міфи, розслідування

Боляновський А. Убивство польських учених у Львові в липні 1941 року: факти, міфи, розслідування. – Львів, 2011. – 188 с.

На підставі документів українських, німецьких, польських, та інших архівів, споминів учасників подій та наукової літератури вивчено причини й обставини затримання і розстрілів представників польської інтелігенції співробітниками гітлерівських органів безпеки на початку німецько-радянської війни. 

Висвітлено процес розслідування вбивств і названо причетних до їх скоєння нацистських воєнних злочинців, а саме замовників, організаторів та виконавців цих злочинів. Спростовано як безпідставну офіційну версію КДБ Радянського Союзу про співучасть військовослужбовців батальйону "Нахтігаль" у розстрілах учених-поляків. 

Пояснено головні причини і розкрито технологію творення і використання цього міфу як складового елемента широкомасштабної пропагандистської кампанії, організованої в СРСР з політичною метою від початку 1960-х років.  Дивіться також:

Микола Ільницький
Радянські виборчі кампанії в Західній Україні (1946-1950-роки)
Гряда І. Виробничий осередок IV ст. н. е. поблизу Львова – Луцьк: Волинські старожитності
Оголошення:
Новини:

"Львівська академічна археологія (1940-2020)": до 80-річчя відділу археології Інституту українознавства ім. І. Крип'якевича НАН України

18 лютого 2020 р. о 13:00 у відділі археології Інституту українознавства ім. І. Крип'якевича НАН України відбудеться круглий стіл "Львівська академічна археологія (1940-2020)": до 80-річчя відділу археології Інституту українознавства ім. І. Крип'якевича НАН України.

Затверджено перелік учасників конкурсу на заміщення вакантних посад

Відповідно до Наказу № 8-к Інституту українознавства ім. І.Крип’якевича НАНУ від 20 січня 2020 року затверджено перелік учасників конкурсу