У фокусі віддзеркалень: Статті; Портрети; Спогади

Ільницький Микола. У фокусі віддзеркалень: Статті; Портрети; Спогади / Львівський національний університет імені Івана Франка. – Львів, 2005. – 552 с.

До книги українського літературознавця, члена-кореспондента Національної академії наук України, професора Львівського національного університету імені Івана Франка М. М. Ільницького ввійшли літературно-критичні статті та історико-літературні дослідження різних років. У працях охоплений широкий спектр проблематики літературного процесу понад чотирьох десятиліть, активним учасником якого був автор, та здійснено спробу нового прочитання багатьох сторінок історії української літератури.

З передмови Богдана Тихолоза:

«“У фокусі відззеркалень” сконцентровані чи не всі головні напрями літературознавчої “одіссеї” М. Ільницького, проявлені чи не всі його щойно означені “точки опори”. Книжка повною мірою репрезентує проблемно-тематичну, жанрово-стильову й методологічну поліфонію творчості дослідника. Тут М. Ільницький постає в різних (хоча й не всіх) своїх іпостасях: як талановитий літературний критик, серйозний історик українського письменства, майстерний дослідник-компаративіст, а ще – як живий свідок та учасник культурного життя другої половини ХХ століття. І ці іпостасі, доповнюючи одна одну, складаються в цілісний образ високопрофеійного знавця й дослідника національного письменства – його “вершин” і “низин”, непростих шляхів і тенденцій історичного розвитку, маловідомих сторінок, діалогічних зв’язків із фольклором та іншими літературами».Дивіться також:

Лексикон львівський: поважно і на жарт
Іван Франко. Благовіщення. Порівняльний дослід біблійної теми
Поети Празької школи. Срібні сурми: Антологія
Оголошення:
Новини:

Відбувся Зеленосвяточний похід громадськості України та Польщі до поховань вояків Армії УНР і ЗУНР на Українському військовому цвинтарі в селі Пікуличі

23 червня 2019 р.  відбувся Зеленосвяточний похід громадськості України та Польщі до поховань вояків Армії УНР і ЗУНР на Українському  військовому цвинтарі в селі Пікуличі під Перемишлем, у якому взяли участь науковці Інституту. 

Відбувся круглий стіл з нагоди 23-ї річниці Конституції України «Конституція України: історія та перспективи»

14 червня 2019 р. у Львові проведено Круглий стіл з нагоди 23-ї річниці Конституції України «Конституція України: історія та перспективи».