Пам’ять та ідентичність українських греко-католиків

Кісь Назар. Пам’ять та ідентичність українських греко-католиків. Про джерела історичної політики УГКЦ. Національна академія наук України, Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України. Львів, 2018. 184 с.

Книга присвячена історії Української греко-католицької церкви у першій половині ХХ ст. Структури, яка на той час складалася із неоднорідних, часто протилежно зорієнтованих середовищ та задовільняла не лише духовні запити суспільства, але й часто виступало промотором ідеологічно-історіософських, політичних та соціальних гасел.
Питання «візантинізації», автокефалії, мови, календаря, а також громадсько-політичної активності духовенства розглядається у контексті внутрішніх церковних дискусій, пов’язаних із цивілізаційним вибором між Сходом і Заходом, а також крізь призму модернізаційних чинників, націоналізму та соціалізму./cms/download.php?downloadid=446


Дивіться також:

Трансформація суспільно-політичних процесів: українці Східної Галичини (1772–1918): монографія
Артимишин П. І., Костюк О. А. Україна в зовнішньополітичних концепціях Польщі: аналітична доповідь
Місцеве самоврядування в Україні (ХХ – початок ХХІ століття). Західні землі: монографія
Оголошення:
Новини:

Оголошено конкурс на заміщення посади, яка буде вакантною з 01 листопада 2024 року

Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України оголошує конкурс на заміщення посади, яка буде вакантною з 01 листопада 2024 року.

Затверджено перелік учасників конкурсу на заміщення вакантних посад

Відповідно до Примірного положення про порядок проведення конкурсу на заміщення вакантних наукових посад державної наукової установи, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2018 р. № 404, розпорядженням Президії НАН України № 553 від 04.10.2018 р та Положення про порядок заміщення вакантних посад наукових працівників в Інституті українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України від 25.10.2018 р. затверджено перелік учасників конкурсу на заміщення вакантних посад