Семінар Ради молодих вчених Інституту "Новий тип державного діяча у Центральній Європі: приклад Леха Валенси і Вацлава Гавела"

2018-06-16

Шановні колеги!

Запрошуємо Вас відвідати черговий науковий семінар Ради молодих вчених Інституту українознавства ім. І. Крип'якевича НАН України!

Доповідачка: магістрантка кафедри історії Центральної та Східної Європи історичного факультету Львівського національного університету імені І. Франка Анжеліка Савчук.

Тема: Новий тип державного діяча у Центральній Європі: приклад Леха Валенси і Вацлава Гавела

Дата: четвер, 21 червня 2018 року

Місце: вул. Козельницька 4, кімната 501

Початок о: 14:00

Дослідниця анонсує:

Розглядаючи політичні події в Центральній Європі після 1989 р. варто наголосити на формуванні нового типу політичного діяча. Відповідно, діяч репрезентував не лише політичну ситуацію в державі, а й її реноме на міжнародній арені. Для розкриття актуального питання за приклад взято двох лідерів Центральної Європи: Леха Валенсу та Вацлава Гавела.

Доповідь заснована на дослідженні польських та чеських істориків та політологів. Віктор Себестієн, Любомир Копечек, Педрік Кені та інші висвітили питання становлення нових політичних діячів в умовах творення демократії. Серед українських дослідників питання актуалізував, зокрема, політичний портрет В. Гавела – Олександр Зарицький.

У доповіді пропонується розглянути в теоретичному ключі характеристику творення діяча демократичного періоду в регіоні Центральної Європи а також вплив на процеси еволюції в Польщі та Чехії. Представлено два типи діячів, подано оцінку їх діяльності. Здійснено компаративний аналіз представників влади в пропонованих країнах.

Будемо вдячні за поширення інформації про семінар серед зацікавлених осіб!
Читайте також:

2018-09-17

Вчена рада та науковий колектив Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України вважають неприпустимим у сьогоднішній об’єднаній Європейській спільноті розв’язане певними силами в правлячих колах нинішньої Польщі цькування громадянина Польщі, відомого українського історика, одного з найактивніших представників української громади в Польщі, Голови Українського товариства в Любліні, доктора Григорія Купріяновича під приводом видуманого “злочину”, який доктор Г. Купріянович нібито  мав вчинити під час траурних урочистостей – відзначення пам’яті жертв знищеного бойовими силами Польської підпільної держави українського села Сагринь на Холмщині в 1944 р. – за участі Президента України Петра Порошенка.


2018-09-10
Колектив Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України висловлює співчуття Олені Лукачук у зв’язку із втратою Матері.

2018-08-30
Колектив Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича висловлює співчуття Леонідові Зашкільняку у зв’язку із втратою дружини.

Оголошення:

Захист дисертацій Л.М.Овчаренко та О.М.Грималюк

27 вересня 2018 року о 15.00 та 17.00 відбудуться захисти докторської дисертації Людмили Овчаренко “Гончарне шкільництво як визначальний фактор творчого розвитку українського традиційного гончарства (1894–1941)” та кандидатської дисертації Оксани Грималюк “Благодійність Православної церкви у Волинській губернії кінця XVIII – початку ХХ ст.”.


Видання:

Між війною і соборністю. Соціокультурна інтеграція та адаптація переселенців з Донбасу та Криму. Західноукраїнський вектор