Семінар Ради молодих вчених Інституту "Новий тип державного діяча у Центральній Європі: приклад Леха Валенси і Вацлава Гавела"

2018-06-16

Шановні колеги!

Запрошуємо Вас відвідати черговий науковий семінар Ради молодих вчених Інституту українознавства ім. І. Крип'якевича НАН України!

Доповідачка: магістрантка кафедри історії Центральної та Східної Європи історичного факультету Львівського національного університету імені І. Франка Анжеліка Савчук.

Тема: Новий тип державного діяча у Центральній Європі: приклад Леха Валенси і Вацлава Гавела

Дата: четвер, 21 червня 2018 року

Місце: вул. Козельницька 4, кімната 501

Початок о: 14:00

Дослідниця анонсує:

Розглядаючи політичні події в Центральній Європі після 1989 р. варто наголосити на формуванні нового типу політичного діяча. Відповідно, діяч репрезентував не лише політичну ситуацію в державі, а й її реноме на міжнародній арені. Для розкриття актуального питання за приклад взято двох лідерів Центральної Європи: Леха Валенсу та Вацлава Гавела.

Доповідь заснована на дослідженні польських та чеських істориків та політологів. Віктор Себестієн, Любомир Копечек, Педрік Кені та інші висвітили питання становлення нових політичних діячів в умовах творення демократії. Серед українських дослідників питання актуалізував, зокрема, політичний портрет В. Гавела – Олександр Зарицький.

У доповіді пропонується розглянути в теоретичному ключі характеристику творення діяча демократичного періоду в регіоні Центральної Європи а також вплив на процеси еволюції в Польщі та Чехії. Представлено два типи діячів, подано оцінку їх діяльності. Здійснено компаративний аналіз представників влади в пропонованих країнах.

Будемо вдячні за поширення інформації про семінар серед зацікавлених осіб!
Читайте також:

2019-02-13

Читання відбудуться 7 березня 2019 року в Інституті українознавства ім.І.Крип’якевича.


2019-02-11
Збірник містить статті, які стосуються діалектного словникарства, його особливостей та основних аспектів становлення. У матеріалах порушено питання структурування та диференціації лексики українських говорів, проблеми її представлення в лексикографічних працях.

2019-02-11
Випуск містить 729 слів на літеру М (М – МОАВИТѦНКА), їхню семантичну, граматичну і стилістичну характеристику, їхню семантичну, граматичну і стилістичну характеристику. 

Оголошення:

Видання:

Словник української мови ХVІ – першої половини ХVІІ ст. Випуск 17