Іван Франко. Благовіщення. Порівняльний дослід біблійної теми

Іван Франко. Благовіщення. Порівняльний дослід біблійної теми. З додатком благовіщенської драми Івана Дамаскина в віршованім перекладі на церковнослов’янську мову / Упорядкування, публікація, передмова і примітки Ярослави Мельник. – Львів: Видавництво Українського Католицького Університету, 2009. – 132 с.

У книжці вперше публікується нещодавно віднайдена розвідка Івана Франка «Благовіщення. Порівняльний досвід біблійної теми. З додатком благовіщенської драми Івана Дамаскина в віршованім перекладі на церковнослов’янську мову» (1914) – центральний текст у циклі праць дослідника, присвячений осмисленню містерії Благовіщення, що містить цікаві причинки для шлибшого пізнання І. Франка-бібліста та апокрифолога, дослідника і видавця давніх українських пам’яток, а також для осмислення доробку І. Франка як перекладача біблійних та апокрифічних текстів.



Дивіться також:

Ястремська Тетяна. Традиційне гуцульське пастухування
Федун Петро – «Полтава». Концепція Самостійної України. Том 1. Твори
Гаврилів Т. Знаки часу. Спроби прочитання
Оголошення:
Новини:

Науковці Інституту українознавства взяли участь у серії науково-освітніх заходів «Мовознавці актуалізують»

У березні 2024 року науковці відділу української мови Інституту українознавства Національної академії наук України взяли участь у серії науково-освітніх заходів «Мовознавці актуалізують», які ініціювала катедра української мови Національного університету «Львівська політехніка».

Історичні витоки та виклики новітньої російсько-української війни: матеріали міжнародної наукової конференції у Варшавському університеті

11–12 квітня 2024 р. у Інституті історії Варшавського університету відбулася міжнародна наукова конференція «Stosunki polsko-ukraińskie wobec rosyjskiej agresji na Ukrainę: konteksty historyczne i współczesne», в якій взяли участь провідні історики та політологи Польщі та України, серед них наші колеги із відділу «Центр дослідження українсько-польських відносин».