Письменство Галичини в міжкультурній взаємодії

Письменство Галичини в міжкультурній взаємодії / за редакцією Тимофія Гавриліва. – Львів: ВНТЛ-Класика, 2015. – 328 с.

Спільна праця присвячена феноменові літератури в Галичині останньої третини XIX ст. – початку XX ст. у міжкультурній взаємодії, а також відлунню галицької теми в часи опісля. Задум цієї наукової праці народився 2011 року разом з новою плановою темою відділу української літератури Інституту українознавства імені Івана Крип’якевича Національної академії наук України, виконання якої припало на 2012-2014 роки.

Книжка «Письменство Галичини в міжкультурній взаємодії» підсумовує ці три роки досліджень. Тематика й проміжні здобутки проговорювалися в численних дискусіях, публікаціях, конференціях, круглих столах.

11 вересня 2014 року в співпраці з Центром гуманітарних досліджень Львівського національного університету імені Івана Франка, Польською академією наук, Центром дослідження літератур Центральної та Південно-Східної Європи, а також громадською організацією «Форум видавців» у Львові в рамках наукової програми Форуму книговидавців і книгорозповсюджувачів відбулася Міжнародна наукова конференція «Міжкультурна взаємодія в літературах Галичини кінця 19 – початку 20 сторіччя». Головним організатором виступив відділ української літератури Інституту українознавства імені Івана Крип’якевича.

Ця книжка – спілкування науки й письменства, взаємовіддзеркалення літератур і художніх явищ, а також діалог науковців, представників різних поколінь у літературознавстві.

Авторами праці є наукові співробітники відділу української літератури Микола Ільницький, Петро Шкраб’юк, Лариса Козак, Наталія Ощипок, Данило Ільницький, Тимофій Гаврилів, Віктор Мартинюк, науковий співробітник відділу нової історії України Роман Голик, а також колеги Інституту – Петро Рихло і Катажина Котинська.

Цю спільну працю присвячено пам’яті Ярослава Ісаєвича (1936-2010) та Венделіна Шмідт-Денґлера (1942-2008).Дивіться також:

Де твій дім, Одіссею?
Дозволені забави. Вірші / Жінка на ім'я Модеста. Оповідання
Українські краєвиди XVI–XVIII ст. Слово – текст – словник
Оголошення:
Новини:

Відбулася конференція “Релігійно-культурні процеси в країнах Центрально-Східної Європи: випробовування війною”

21–22 листопада 2019 р. у Львові відбулася конференція “Релігійно-культурні процеси в країнах Центрально-Східної Європи: випробовування війною”. Організаторами події були Інститут релігієзнавства – філія Львівського музею історії релігії та Інститут українознавства ім. І. Крип`якевича НАН України за особливого сприяння Ірини Орлевич. В події взяли участь як українські дослідники, так і польські колеги.

Захисти дисертацій Рудої О.В. та Середюк М.С.

3 грудня 2019 р. о 14:00 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.222.01 Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України та Інституту народознавства НАН України відбудуться захисти дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора історичних наук за спеціальностями 07.00.01 – історія України та 07.00.02 – всесвітня історія та на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук за спеціальністю 07.00.01 – історія України: