Гавінський А., Пастеркєвіч В. Археологічні пам’ятки культури лійчастого посуду на території України

Гавінський А., Пастеркєвіч В. Археологічні пам’ятки культури лійчастого посуду на території України. – Львів, 2016. – 196 с.

Пропонована книга є каталогом археологічних пам’яток культури лійчастого посуду в Україні – однієї з найбільших і найдавніших європейських енеолітичних культур. У племен південно-східної групи цієї культури, які проживали у басейні Верхнього Дністра та Західного Бугу в IV тис. до Р. Х., виявилися особливі риси матеріальної культури, що було пов’язано з їх контактами та взаємозв’язками із трипільською цивілізацією. Каталог ілюстрований рисунками та світлинами археологічних об’єктів та матеріалів, планами, картами, має географічний та іменний покажчик.

Призначений для археологів, істориків, краєзнавців, музейних працівників, органів охорони культурної спадщини та усіх, хто цікавиться археологією й давньою історією України.
Завантажити оригіналДивіться також:

Національна ідентифікація українців Галичини в ХІХ – на початку ХХ століття (еволюція етноніма )
“Різуни” чи побратими? Сучасні польські дискурси про Україну
Микола Ільницький. Поезія
Оголошення:
Новини:

Колектив співробітників Інституту українознавства ім.І.Крипʼякевича підтримує висунення книжки Миколи Ільницького на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка за 2022 рік

Колектив співробітників Інституту українознавства ім.І.Крипʼякевича підтримує висунення книжки Миколи Ільницького «Читаючи, перечитуючи… Літературознавчі статті, портрети, роздуми»  (Тернопіль: Навчальна книга - Богдан, 2019) на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка у номінації «Літературознавство і Мистецтвознавство» за 2022 р.

З Новим роком та Різдвом Христовим!

Шановні колеги та друзі! Сердечно вітаємо Вас та Ваші родини із новим 2022 роком та Різдвом Христовим!