Гавінський А., Дячишин Ю., Яцишин А. Львівські Ставчани (природа та історія)

Гавінський А., Дячишин Ю., Яцишин А. Львівські Ставчани (природа та історія). – Львів, 2017. – 128 с.

Написана в науково-популярному стилі книга висвітлює окремі краєзнавчі проблеми села Ставчани Пустомитівського району Львівської області. На сторінках видання можна дізнатися про рельєф, геологію та водні ресурси краю. Вперше розповідається про його дописемну історію, яка ґрунтується на археологічних джерелах, здобутих в останнє десятиліття. Унікальні результати досліджень супроводжує багатий ілюстративний матеріал, зокрема давні австрійські та польські карти, що заповнюють „білі плями“ в історії Ставчан. Не менше захоплюючою є розповідь про буремні події двох світових воєн та національно-визвольного руху.

Для науковців, вчителів, учнів та усіх, хто цікавиться минулим рідного краю.

З пдф-версією книги можна ознайомитися за покликанням.


Дивіться також:

Взаємодія інституцій держави та громадянського суспільства в Україні: західні землі (кінець XIX - початок XXI ст.)
Між війною і соборністю. Соціокультурна інтеграція та адаптація переселенців з Донбасу та Криму. Західноукраїнський вектор
Василь Горинь. Відслонення Шашкевичіани
Оголошення:
Новини:

Запрошуємо взяти участь у науковій конференції «Проблеми дослідження українського визвольного руху (до 80-річчя створення Української повстанської армії)»

7 жовтня 2022 р. у Львові відбудеться традиційна наукова конференція «Проблеми дослідження українського визвольного руху (до 80-річчя створення Української повстанської армії)». Основними напрямками роботи наукового форуму є:

Юлія Артимишин стала стипендіаткою НАН України для молодих вчених

29 квітня 2022 р. Президія Національної академії наук України прийняла Розпорядження № 219"Про результати атестації молодих вчених – стипендіатів НАН України та конкурсу на здобуття стипендій НАН України для молодих вчених на поточні вакансії".