Гавінський А., Дячишин Ю., Яцишин А. Львівські Ставчани (природа та історія)

Гавінський А., Дячишин Ю., Яцишин А. Львівські Ставчани (природа та історія). – Львів, 2017. – 128 с.

Написана в науково-популярному стилі книга висвітлює окремі краєзнавчі проблеми села Ставчани Пустомитівського району Львівської області. На сторінках видання можна дізнатися про рельєф, геологію та водні ресурси краю. Вперше розповідається про його дописемну історію, яка ґрунтується на археологічних джерелах, здобутих в останнє десятиліття. Унікальні результати досліджень супроводжує багатий ілюстративний матеріал, зокрема давні австрійські та польські карти, що заповнюють „білі плями“ в історії Ставчан. Не менше захоплюючою є розповідь про буремні події двох світових воєн та національно-визвольного руху.

Для науковців, вчителів, учнів та усіх, хто цікавиться минулим рідного краю.

З пдф-версією книги можна ознайомитися за покликанням.


Дивіться також:

Взаємодія інституцій держави та громадянського суспільства в Україні: західні землі (кінець XIX - початок XXI ст.)
Між війною і соборністю. Соціокультурна інтеграція та адаптація переселенців з Донбасу та Криму. Західноукраїнський вектор
Василь Горинь. Відслонення Шашкевичіани
Оголошення:
Новини:

Конференція "Феодосій Стеблій: життя, присвячене історії"

3 грудня 2021 р. відбулася конференція присвячена ювілею відомого українського історика Феодосія Івановича Стеблія – "Феодосій Стеблій: життя, присвячене історії". Захід було організовано відділом нової історії України Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України та Інститутом релігієзнавства – філія Львівського музею історії релігії. Основні життєві та творчі віхи біографії Феодосія Івановича охарактеризувала к.і.н., завідувачка відділу нової історії України Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАНУ І. Орлевич. Спогадами про ювіляра поділилися його колеги: д.і.н., провідний співробітник відділу новітньої історії Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України та Інститутом релігієзнавства – філія Львівського музею історії релігії.

Конференція "Феодосій Стеблій: життя, присвячене історії". До 90-річчя від дня народження Стеблія Феодосія Івановича

Шановні колеги! 3 грудня 2021 році Інститут українознавства ім. І. Крип'якевича НАН України спільно з Інститутом релігієзнавства - філією Львівського музею історії релігії організовують на Zoom-платформі конференцію "Феодосій Стеблій: життя, присвячене історії", приурочену 90-річчю від дня народження Феодосія Івановича Стеблія.