Діалектологічні студії. 4: Школи, постаті, проблеми

Діалектологічні студії. 4: Школи, постаті, проблеми / Відп. ред П. Гриценко, Н. Хобзей. – Львів: Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича HAH України, 2004. – 568 с.

У збірникові вміщено статті про визначних діалектологів минулого й сучасності, про наукові діалектологічні школи, а також про актуальні проблеми сучасної діалектології та лінгвогеографії. 

Подано матеріали до бібіліографії з проблем української діалектології за 2002-2003 роки, архівні документи (зокрема листування); опубліковано лексикографічні записи Н. Осташ (українські говірки Холмщини), Н. Коваленко (фразеологія Західного Поділля), Р. Осташа (особові імена XVII ст.), фольклорні та діалектні тексти з Гуцульщини, Бойківщини й Полісся. Традиційними є рубрики: огляди і рецензії, хроніка.

Для фахівців-філологів, культурологів, фольклористів, етнографів і всіх, кого цікавить українська мова і традиційна культура українців.

ISBN 966-02-2707-8 (серія)
ISBN 966-02-3257-8 (вип. 4)



Дивіться також:

Ad fontes. Джерела діалектологічних студій. (Серія Діалектологічні студії, т. 1(14))
Діалектологічні студії. 13. Збірник пам'яті Наталі Хобзей
Діалектологічні студії. 12: Діалект і пам’ятка
Оголошення:
Новини:

Реалізовано проєкт відеороликів спільно з ініціативами «#ШоТам» та «Локальна історія»

Упродовж лютого-квітня 2024 р. Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України долучився до реалізації проєкту мультимедійних ініціатив «#ШоТам» та «Локальна історія» зі створення 8 відеороликів рубрики «Нація підприємців: як українці бізнес будували».

Відбувся науковий семінар Ради молодих вчених за участю Владислава Кіорсака «Від льоду і полум'я до пера й пергаменту; Історія Ісландії в контексті розвитку саг»

11 квітня 2024 р. відбувся черговий науковий семінар Ради молодих вчених Інституту українознавства ім. І. Крип'якевича НАН України, організований цього разу спільно з Підземеллям Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла, Радою молодих вчених Відділення історії, філософії та права НАН України та ініціативою «Публічний лекторій: простими словами про складне минуле».