Сто кроків до Храму: невідоме про відоме

Шкраб’юк П. Сто кроків до Храму: невідоме про відоме / Петро Шкраб’юк / Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України; ГО «Інститут національної пам’яті». – Львів: НВФ «Українські технології», 2008. – 436 с.

Сто кроків до Храму – це сто передач по Радіо «Воскресіння» (Перша програма Українського Радіо), які звучали в 2006-2008 роках у рубриці «Дорога до Храму».

Це сто вибраних есеїв про внесок творців українського походження в світову культуру, про героїку і поезію подвижників новітньої доби; це також ювілейні цикли про духовно-державницькі погляди Івана Франка, історію Галицької митрополії та історію хрещення Руси-України, сюжети про шлях до Бога й України визначних діячів.

Стилістично прозорі, але по-науковому місткі й аргументовані тексти нагадують про інтелектуальне багатство української нації, непереможну силу віри, молитви і національного єднання, – тому призначені для якнайширшого кола читачів.

Друге, виправлене видання вийшло у 2014 р.Дивіться також:

Лексикон львівський: поважно і на жарт
Іван Франко. Благовіщення. Порівняльний дослід біблійної теми
Поети Празької школи. Срібні сурми: Антологія
Оголошення:
Новини:

IV наукова конференція "Українсько-польські відносини у контексті суспільно-політичних і етнокультурних процесів у Центрально-Східній Європі (ХХ - поч. ХХІ ст.)"

21 травня 2019 року  Інститут українознавства ім. І. Крип'якевича НАН України організовує IV наукову конференцію "Українсько-польські відносини у контексті суспільно-політичних і етнокультурних процесів у Центрально-Східній Європі (ХХ - поч. ХХІ ст.)"

Оголошення конкурсу на заміщення вакантної посади наукового співробітника відділу української літератури

Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України оголошує конкурс на заміщення вакантної посади наукового співробітника відділу української літератури