Сто кроків до Храму: невідоме про відоме

Шкраб’юк П. Сто кроків до Храму: невідоме про відоме / Петро Шкраб’юк / Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України; ГО «Інститут національної пам’яті». – Львів: НВФ «Українські технології», 2008. – 436 с.

Сто кроків до Храму – це сто передач по Радіо «Воскресіння» (Перша програма Українського Радіо), які звучали в 2006-2008 роках у рубриці «Дорога до Храму».

Це сто вибраних есеїв про внесок творців українського походження в світову культуру, про героїку і поезію подвижників новітньої доби; це також ювілейні цикли про духовно-державницькі погляди Івана Франка, історію Галицької митрополії та історію хрещення Руси-України, сюжети про шлях до Бога й України визначних діячів.

Стилістично прозорі, але по-науковому місткі й аргументовані тексти нагадують про інтелектуальне багатство української нації, непереможну силу віри, молитви і національного єднання, – тому призначені для якнайширшого кола читачів.

Друге, виправлене видання вийшло у 2014 р.Дивіться також:

Лексикон львівський: поважно і на жарт
Іван Франко. Благовіщення. Порівняльний дослід біблійної теми
Поети Празької школи. Срібні сурми: Антологія
Оголошення:

26 лютого 2019 р. о 16.00 год.  відбудеться презентація карти "Західно-Українська Народна Республіка. 1918-1923", на якій виступить доктор історичних наук М.Р.Литвин.
Новини:

ІХ наукові читання імені академіка Я.Д.Ісаєвича

Читання відбудуться 7 березня 2019 року в Інституті українознавства ім.І.Крип’якевича.

Нові видання відділу української мови. «Слово – словник – корпус»

Збірник містить статті, які стосуються діалектного словникарства, його особливостей та основних аспектів становлення. У матеріалах порушено питання структурування та диференціації лексики українських говорів, проблеми її представлення в лексикографічних працях.