Сто кроків до Храму: невідоме про відоме

Шкраб’юк П. Сто кроків до Храму: невідоме про відоме / Петро Шкраб’юк / Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України; ГО «Інститут національної пам’яті». – Львів: НВФ «Українські технології», 2008. – 436 с.

Сто кроків до Храму – це сто передач по Радіо «Воскресіння» (Перша програма Українського Радіо), які звучали в 2006-2008 роках у рубриці «Дорога до Храму».

Це сто вибраних есеїв про внесок творців українського походження в світову культуру, про героїку і поезію подвижників новітньої доби; це також ювілейні цикли про духовно-державницькі погляди Івана Франка, історію Галицької митрополії та історію хрещення Руси-України, сюжети про шлях до Бога й України визначних діячів.

Стилістично прозорі, але по-науковому місткі й аргументовані тексти нагадують про інтелектуальне багатство української нації, непереможну силу віри, молитви і національного єднання, – тому призначені для якнайширшого кола читачів.

Друге, виправлене видання вийшло у 2014 р.



Дивіться також:

Ястремська Тетяна. Традиційне гуцульське пастухування
Федун Петро – «Полтава». Концепція Самостійної України. Том 1. Твори
Гаврилів Т. Знаки часу. Спроби прочитання
Оголошення:
Новини:

Реалізовано проєкт відеороликів спільно з ініціативами «#ШоТам» та «Локальна історія»

Упродовж лютого-квітня 2024 р. Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України долучився до реалізації проєкту мультимедійних ініціатив «#ШоТам» та «Локальна історія» зі створення 8 відеороликів рубрики «Нація підприємців: як українці бізнес будували».

Відбувся науковий семінар Ради молодих вчених за участю Владислава Кіорсака «Від льоду і полум'я до пера й пергаменту; Історія Ісландії в контексті розвитку саг»

11 квітня 2024 р. відбувся черговий науковий семінар Ради молодих вчених Інституту українознавства ім. І. Крип'якевича НАН України, організований цього разу спільно з Підземеллям Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла, Радою молодих вчених Відділення історії, філософії та права НАН України та ініціативою «Публічний лекторій: простими словами про складне минуле».