Історії, прожиті тричі: події, документи, спогади

Шкраб'юк Петро. Історії, прожиті тричі: події, документи, спогади / Інститут українознавства ім. І. Крип'якевича НАН України. – Львів: НВФ "Українські технології", 2015. – 444 с.

В цій книзі сотні різних історій про події та людей. Проте (якщо узагальнювати) найголовніші три: це історія України, історія роду та історія (біографія) автора. Ця триєдина історія і визначила характер видання, його змістову навантаженість і стилістичну динаміку.

Петро Шкраб'юк – письменник, доктор історичних наук, завідувач відділу української літератури Інституту українознавства ім. Івана Крип'якевича, лауреат Міжнародної премії Воляників-Швабінських (Нью-Йорк), обласної – ім. В'ячеслава Чорновола та Всеукраїнської – ім. Ірини Вільде; на його рахунку 25 книг поезії та документально-історичної прози. І закономірно, що він найбільше розповідає про себе, товаришів, працю, творчість, поїздки, про своє розуміння таємниці буття, реалій давніх і теперішніх. І знову ж таки – в контексті історії України і свого роду.

Отож – читайте! Бо це заразом книга про нас усіх.


Дивіться також:

Де твій дім, Одіссею?
Дозволені забави. Вірші / Жінка на ім'я Модеста. Оповідання
Українські краєвиди XVI–XVIII ст. Слово – текст – словник
Оголошення:
Новини:

Василю Григоровичу Оприску - 70!

Наукова спільнота Інституту українознавства ім.І.Крип’якевича НАН України щиро вітає українського вченого-археолога Василя Григоровича Оприска  зі славним 70-річчям!

Захист дисертації Ткачука А. П.

4 вересня 2020 року о 15.00 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.852.19 в Інституті українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України відбудеться захист дисертації на здобуття наукового ступеня доктора історичних наук за спеціальністю 20.02.22 – військова історія