Історії, прожиті тричі: події, документи, спогади

Шкраб'юк Петро. Історії, прожиті тричі: події, документи, спогади / Інститут українознавства ім. І. Крип'якевича НАН України. – Львів: НВФ "Українські технології", 2015. – 444 с.

В цій книзі сотні різних історій про події та людей. Проте (якщо узагальнювати) найголовніші три: це історія України, історія роду та історія (біографія) автора. Ця триєдина історія і визначила характер видання, його змістову навантаженість і стилістичну динаміку.

Петро Шкраб'юк – письменник, доктор історичних наук, завідувач відділу української літератури Інституту українознавства ім. Івана Крип'якевича, лауреат Міжнародної премії Воляників-Швабінських (Нью-Йорк), обласної – ім. В'ячеслава Чорновола та Всеукраїнської – ім. Ірини Вільде; на його рахунку 25 книг поезії та документально-історичної прози. І закономірно, що він найбільше розповідає про себе, товаришів, працю, творчість, поїздки, про своє розуміння таємниці буття, реалій давніх і теперішніх. І знову ж таки – в контексті історії України і свого роду.

Отож – читайте! Бо це заразом книга про нас усіх.


Дивіться також:

Дидик-Меуш Г., Слободзяник О. Українські краєвиди XVI-XVIII ст. Слово - текст - словник.
Де твій дім, Одіссею?
Дозволені забави. Вірші / Жінка на ім'я Модеста. Оповідання
Оголошення:
Новини:

Науковці Інституту українознавства взяли участь у серії науково-освітніх заходів «Мовознавці актуалізують»

У березні 2024 року науковці відділу української мови Інституту українознавства Національної академії наук України взяли участь у серії науково-освітніх заходів «Мовознавці актуалізують», які ініціювала катедра української мови Національного університету «Львівська політехніка».

Історичні витоки та виклики новітньої російсько-української війни: матеріали міжнародної наукової конференції у Варшавському університеті

11–12 квітня 2024 р. у Інституті історії Варшавського університету відбулася міжнародна наукова конференція «Stosunki polsko-ukraińskie wobec rosyjskiej agresji na Ukrainę: konteksty historyczne i współczesne», в якій взяли участь провідні історики та політологи Польщі та України, серед них наші колеги із відділу «Центр дослідження українсько-польських відносин».