Берестянські курганні могильники кінця Х–ХІІ ст.

Гупало Віра. Берестянські курганні могильники кінця Х–ХІІ ст. – Львів: ДВЦ НТШ, 2006. – 108 с., 21 фото.

У книжці узагальнено матеріал, здобутий в результаті дослідження трьох повністю розкопаних могильників із підкурганними похованнями княжої доби. У роботі всебічно аналізується речовий інвентар, що супроводжував поховання: оздоби, побутові предмети, посуд. Особлива увага приділяється реконструкції поховального ритуалу та його трансформації впродовж кінця Х-ХІІ століть. Поховальна обрядовість, відображена на могильниках, дозволяє розкрити самобутній характер духовної культури, етно-племінні та соціальні особливості спільноти, що проживала на вузько-окресленій ділянці Волинського Полісся.

Переглянути монографію.



Дивіться також:

Ястремська Тетяна. Традиційне гуцульське пастухування
Федун Петро – «Полтава». Концепція Самостійної України. Том 1. Твори
Гаврилів Т. Знаки часу. Спроби прочитання
Оголошення:
Новини:

Науковці Інституту українознавства взяли участь у серії науково-освітніх заходів «Мовознавці актуалізують»

У березні 2024 року науковці відділу української мови Інституту українознавства Національної академії наук України взяли участь у серії науково-освітніх заходів «Мовознавці актуалізують», які ініціювала катедра української мови Національного університету «Львівська політехніка».

Історичні витоки та виклики новітньої російсько-української війни: матеріали міжнародної наукової конференції у Варшавському університеті

11–12 квітня 2024 р. у Інституті історії Варшавського університету відбулася міжнародна наукова конференція «Stosunki polsko-ukraińskie wobec rosyjskiej agresji na Ukrainę: konteksty historyczne i współczesne», в якій взяли участь провідні історики та політологи Польщі та України, серед них наші колеги із відділу «Центр дослідження українсько-польських відносин».