Біля Донецька на війні загинув правнук академіка Івана Крип'якевича Артемій Димид

2022-06-20
Вранці 18 червня на війні загинув 27-річний Артемій Димид, який служив у добровольчому батальйоні.

Артемій Димид – син отця Михайла Димида, першого ректора УКУ, викладача, капелана Майдану, правнук відомого українського історика Івана Крип’якевича. Був випускником історичної програми УКУ, пластуном, партійцем УГП.

Був очевидцем подій 20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській. Як повідомили у львівському «Пласті», весною того ж року, на початку окупації Криму, поїхав на півострів для підсилення проукраїнських сил під прикриттям купівлі мотоцикла. Після початку бойових дій на Сході України вступив добровольцем в «Азов». Брав участь в боях в районі Широкого, пізніше перевівся в спеціальний підрозділ «Гарпун».

Після повернення з АТО активно займався саморозвитком та подорожами, активно займався парашутним спортом та іншими екстремальними заняттями. 24 лютого 2022 року перебував у США, проте одразу після початку вторгнення вирушив в Україну. У Штатах купив бронежилет та каску, вдома зібрав решту спорядження з часів АТО, склав присягу та одразу вирушив на передову.

Парастас відбудеться 20 червня, в понеділок,  о 20:00 у Гарнізонному храмі Петра і Павла.

Поховають загиблого бійця у вівторок. Чин похорону розпочнеться 21 червня, об 11:00, у  Гарнізонному храмі Петра і Павла.

Родина та друзі просять не купувати квітів та вінків. Натомість кошти скерувати на стипендійний фонд УКУ імені Артемія Димида, інформацію про який оприлюднять згодом.

Колектив Інституту українознавства І. Крип'якевича НАН України висловлює щирі співчуття близьким та друзям загиблого.

Вічна пам'ять Герою!2022-06-20 Димид


Читайте також:

2023-03-14
13 березня 2023 року у Львові презентовано Спеціальний рапорт Еміграційної платформи ЕВЛ та Студіум Східної Європи Варшавського університету "Воєнні біженці з України. Рік в Польщі". У презентації взяли участь науковці відділу "Центр дослідження українсько-польських відносин" Інституту українознавства ім. І.Крип'якевича НАН України. Дискусію викликало неточне формулювання терміна "воєнні біженці", а також відсутність у проєкті будь-яких згадок про історичну спадщину нинішніх переселень. Результати досліджень польських та українських науковців буде опубліковано у фаховому виданні Інституту "Україна-Польща: історична спадщина, суспільна свідомість".

2023-03-13
5 березня 2023 р. відбувся обласний тур Всеукраїнського конкурсу членів МАН, на якому найкращих молодих істориків відзначено грамотами дирекції Інституту українознавства ім. І. Крип'якевича НАН України. Член журі, завідувач відділу "Центр дослідження українсько-польських відносин" Інституту, проф. Микола Литвин розповів молодим дослідникам та педагогам області про традиції Інституту і заохотив молодих науковців після завершення вищих навчальних закладів вступати до аспірантури Інституту.

2023-03-09
Разова спеціалізована вчена рада Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України з правом прийняття до розгляду та проведення разового захисту дисертації Луцик Ірини Павлівни на здобуття ступеня доктора філософії з галузі знань 03 Гуманітарні науки за спеціальністю 032 Історія та археологія.

Оголошення:

Видання:

Яна Яковишина, Оксана Куценяк. Трипільська антропоморфна пластика у фондах Львівського історичного музею