У Львові відбулася Міжнародна наукова конференція «Три роки «триденної війни»: історична ретроспектива і сучасні виклики повномасштабної російсько-української війни»

2025-03-10

25 лютого 2025 року в Дзеркальній залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбулася Міжнародна наукова конференція «Три роки «триденної війни»: історична ретроспектива і сучасні виклики повномасштабної російсько-української війни (2022 – 2025 рр.)». Організаторами наукового форуму були ЛНУ ім. Івана Франка спільно з Інститутом українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України. До конференції доєдналися науковці, депутати, військові, волонтери та громадські діячі з України, Польщі та Швеції. Захід розпочався з хвилини мовчання на знак вшанування пам’яті Героїв, які боронили нашу незалежність, та всіх тих, чиї життя забрала війна. Окрім того, учасники конференції делегували студентів Університету для покладання квітів до пам’ятної стели загиблим Захисникам і Захисницям, що на Марсовому полі у Львові.

У доповіді завідувача відділу «Центр дослідження українсько-польських відносин» Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України, доктора історичних наук Миколи Литвина узагальнено міжнародну підтримку воюючій Україні, насамперед від урядів та громадськості Польщі, Литви, Латвії, Естонії. Старший науковий співробітник відділу нової історії Інституту, кандидат історичних наук Павло Артимишин розкрив витоки політики «русского мира». Заступник директора з наукової роботи Інституту, кандидат історичних наук Олег Костюк показав гібридну та збройну складову російської анексії Криму. Інші виступи стосувалися історичних, соціальних, економічних та політичних аспектів російсько-українського протистояння в ретроспективі та в сучасному вимірі. Завершилась конференція дискусією, що дозволила виокремити особливо актуальні аспекти та нагальні проблеми, пов’язані з повномасштабним вторгненням, та окреслити подальші плани, прогнози та потенційні виклики.



Конференція


Читайте також:

2025-06-27
26 червня 2025 року на засіданні разової спеціалізованої вченої ради ДФ 35.222.01 Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича Національної академії наук України, м. Львів відбувся публічний захист дисертації Хоми Івана Ярославовича «Національно-державницька діяльність Євгена Коновальця», представлену на здобуття наукового ступеня доктора історичних наук.

2025-06-20
Колектив Інституту українознавства ім. І. Крипʼякевича НАН України висловлює глибокі співчуття Книшу Ярославу Богдановичу у зв'язку зі смертю матері. 

2025-06-16
15 червня 2025 р. у Перемишлі відбувся зеленосвяточний похід представників влади, громадських та наукових структур, церковно-релігійних громад Республіки Польща та Україна на Український військовий цвинтар у Пикуличах (околиця міста), де вшановано памʼять майже дві тисяч загиблих інтернованих вояків Армії УНР та ЗУНР

Оголошення:

Видання:

Словник староукраїнської мови XIV — XV ст. Т. 1.