Слово політв’язня: періодичні видання Ліги українських політичних в’язнів 1946–1947 рр.

Слово політв’язня: періодичні видання Ліги українських політичних в’язнів 1946–1947 рр. / упоряд. і відп. ред. Михайло Романюк; Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України. Львів, 2019. 584 с.

У збірник увійшли періодичні видання Ліги українських політичних в’язнів 1946-1947 рр., підготовлені, надруковані та поширювані здебільшого в середовищі українських емігрантів у таборах для переміщених осіб у Західній Німеччині й Австрії. Серед уміщених часописів – титульне видання ЛУПВ «Літопис політв’язня», бюлетень її управи «Політв’язень» і журнал філії у Корнбергу «За волю».

В опублікованих виданнях, оригінали яких розкидані по багатьох архівах та книгозбірнях світу, розкрито процес створення й основні етапи організаційного становлення Ліги українських політв’язнів у перші роки існування, місце політв’язнів в еміграційному житті. Особливу цінність становлять надруковані тут спогади, які відображають суть комуністичного і нацистського тоталітарних режимів, поневіряння та долю політичних в’язнів у тюрмах і концтаборах СРСР та нацистської Німеччини.

Для істориків, дослідників новітньої історії України, широкої читацької аудиторії.

ISBN 978-966-02-8919-2

Запрошуємо до перегляду фрагментів збірника документів, які публікуються з ознайомчою метою, за згодою упорядника.

Вашій увазі подано:

·      Вступ. (С. 3–8).

·     «Літопис українського політв’язня». 1946. – Ч. 1. (С. 9–56).

·      «Політв’язень». 1946. – Ч. 2. (С. 331–352).

·      «За волю». 1946. – Ч. 2–3. (С. 413–432).

·      Перелік дописувачів та авторів передрукованих матеріалів у періодичних виданнях Ліги українських політичних в’язнів. (С. 539–540).

·      Іменний покажчик. (С. 547–562).

·      Географічний покажчик. (С. 563–574).

·      Предметний покажчик. (С. 575–580).

·      Зміст. (С. 581–582).


Завантажити оригіналДивіться також:

Товариство «Просвіта»: в обороні української ідентичності, духовності та культури (до 150-літнього ювілею)
Сова А. О. Іван Боберський: суспільно-культурна, військово-політична та освітньо-виховна діяльність
Скарби українських говорів: тексти про борщ
Оголошення:
Новини:

Запрошуємо долучитися до участі в Міжнародній науковій конференції "Археологія заходу України"

Шановні колеги!

Запрошуємо Вас долучитися до участі в Міжнародній науковій конференції "Археологія заходу України", яка відбудеться онлайн на платформі Zoom 19-20 травня 2021 р. 

Доступ за наведеним нижче посиланням буде відкритий відповідно до програми конференції, яку надсилаємо у прикріпленому файлі.

Феодосій Стеблій: "Завжди було на кого орієнтуватися і з кого брати приклад"

На віртуальних сторінках міжнародного інтелектуального часопису «Україна модерна», у рубриці "Життєписи історії" з’явилася публікація, присвячена відомому історикові Феодосієві Стеблію, наукова біографія якого пов’язана з більше, аніж півстолітньою працею в Інституті українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України.