Діалектологічні студії. 13. Збірник пам'яті Наталі Хобзей

У збірникові пам’яті Наталі Хобзей – відомого діалектолога, етнолінгвіста, дійсного члена Наукового товариства ім. Шевченка, члена етнолінгвістичної та діалектологічної комісій Міжнародного комітету славістів – уміщено мовознавчі студії її Вчителів, Колег, Учнів, а також спогади («Слово про Наталю»).

Випуск репрезентує – у синхронійному та діахронійному аспектах – наукові розвідки із проблем лексикології та лексикографії, семантики й текстології, фонетики, граматики і словотвору.

Видання зацікавить передусім філологів, які досліджують проблеми функціювання української мови та її говорів у синхронії та діахронії, а також етнографів, істориків.




Завантажити оригінал



Дивіться також:

Ad fontes. Джерела діалектологічних студій. (Серія Діалектологічні студії, т. 1(14))
Діалектологічні студії. 12: Діалект і пам’ятка
Діалектологічні студії. 11. Слово-словник-корпус
Оголошення:
Новини:

Реалізовано проєкт відеороликів спільно з ініціативами «#ШоТам» та «Локальна історія»

Упродовж лютого-квітня 2024 р. Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України долучився до реалізації проєкту мультимедійних ініціатив «#ШоТам» та «Локальна історія» зі створення 8 відеороликів рубрики «Нація підприємців: як українці бізнес будували».

Відбувся науковий семінар Ради молодих вчених за участю Владислава Кіорсака «Від льоду і полум'я до пера й пергаменту; Історія Ісландії в контексті розвитку саг»

11 квітня 2024 р. відбувся черговий науковий семінар Ради молодих вчених Інституту українознавства ім. І. Крип'якевича НАН України, організований цього разу спільно з Підземеллям Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла, Радою молодих вчених Відділення історії, філософії та права НАН України та ініціативою «Публічний лекторій: простими словами про складне минуле».