Сталін і Західна Україна. 1939–1941 рр.

Литвин М., Науменко К. Сталін і Західна Україна. 1939–1941 рр. – Київ, 2010. – 80 с.

У книзі в науково-популярному форматі оповідається про те, як на території Західної України був реалізований пакт Молотова-Ріббентропа, який розпочав Другу світову війну. 

На підставі не знаних досі документів, спогадів очевидців показано агресивну політику Німеччини і СРСР, підготовку Москви до нападу на Польщу, прагнення Сталіна закамуфлювати агресію під "визволення єдинокровних українських та білоруських братів". 

Докладно висвітлені бойові дії союзників – німецької та Червоної армій – у Галичині та Волині 1-28 вересня 1939 р., простежено реакцію місцевого населення, а також трагедію радянізації приєднаного краю 1939-1941 рр. 



Дивіться також:

Іван Франко у критиці: західноукраїнська рецепція 20-30-х років ХХ ст.
Хто і коли заснував місто Львів? Вірогідні й невірогідні дати заснування столиці Галичини
Воєнно-політична діяльність ОУН в 1929–1939 роках
Оголошення:
Новини:

Реалізовано проєкт відеороликів спільно з ініціативами «#ШоТам» та «Локальна історія»

Упродовж лютого-квітня 2024 р. Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України долучився до реалізації проєкту мультимедійних ініціатив «#ШоТам» та «Локальна історія» зі створення 8 відеороликів рубрики «Нація підприємців: як українці бізнес будували».

Відбувся науковий семінар Ради молодих вчених за участю Владислава Кіорсака «Від льоду і полум'я до пера й пергаменту; Історія Ісландії в контексті розвитку саг»

11 квітня 2024 р. відбувся черговий науковий семінар Ради молодих вчених Інституту українознавства ім. І. Крип'якевича НАН України, організований цього разу спільно з Підземеллям Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла, Радою молодих вчених Відділення історії, філософії та права НАН України та ініціативою «Публічний лекторій: простими словами про складне минуле».