Професійна реалізація жінок кінця ХІХ – початку ХХ століття: на прикладі українського суспільства Галичини
Проаналізовано основні сфери професійної зайнятості жінок у Галичині на зламі ХІХ–ХХ століть. Ідеї жіночої емансипації, поступово проникаючи в консервативне галицьке суспільство, втілювалися тут у вимогах розширення освіти для жінок і можливостей їх самостійного заробітку. Ринок праці поступово урізноманітнювався. Найпоширенішою формою зайнятості для освічених жінок була професія народної вчительки. Жінки з нижчих соціальних верств здебільшого мусили працювати служницями. Здобуття професії жінками змінювало уявлення про те, що заміжжя є єдиним шляхом реалізації жінки. Щоправда, погодити професійну працю і сімейні обов’язки у більшості випадків тогочасним жінкам не вдавалося. Лише одиниці з них змогли добитися значних успіхів у професійній сфері.
Відбувся захист дисертації Орлевич Ірини Василівни на здобуття наукового ступеня доктора історичних наук
Співпраця з Міністерством закордонних справ України: активізація наукових досліджень щодо вивчення українсько-польського військово-політичного протистояння у середині ХХ століття
9 липня 2025 р. у Прикарпатському національному університеті ім. В. Стефаника відбувся 2-ий круглий стіл істориків, на якому актуалізовано дискусійні проблеми українсько-польських міждержавних і міжнаціональних відносин новітньої доби, насамперед передумови, хід та наслідки Волинської трагедії 1943–1944 рр. Модерували захід заступник міністра закордонних справ України, кандидат юридичних наук Олександр Міщенко та в. о. ректора Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника, професор Ігор Цепенда. На круглому столі із пропозиціями виступили наші колеги завідувач відділу «Центр дослідження українсько-польських відносин», доктор історичних наук Микола Литвин та старший науковий співробітник відділу новітньої історії, кандидат історичних наук Микола Посівнич.