Союз визволення України і Ольґерд Іполит Бочковський: практичний зв’язок із національно-визвольним рухом
Проаналізовано видавничу справу СВУ в роки Першої світової війни. Розкрито значення інформаційної політики Союзу для поширення та утвердження українського питання як міжнародного чинника, піднесення національної свідомості серед полонених українців і виселенців українських таборів в Австро-Угорщині та Німеччині, пропаганди національно-визвольних ідей у середовищі української суспільності. Висвітлено широкий спектр видань – від таборової преси до публікацій фундаментальних праць відомих українських та закордонних учених, класиків української та зарубіжної літератури, політичних діячів, публіцистів. Показано чітке політичне та ідеологічне спрямування видань СВУ – змагання за державну незалежність і соборність українських земель.
Союз визволення України, видавнича діяльність, книга, періодика.
Відбувся захист дисертації Орлевич Ірини Василівни на здобуття наукового ступеня доктора історичних наук
Співпраця з Міністерством закордонних справ України: активізація наукових досліджень щодо вивчення українсько-польського військово-політичного протистояння у середині ХХ століття
9 липня 2025 р. у Прикарпатському національному університеті ім. В. Стефаника відбувся 2-ий круглий стіл істориків, на якому актуалізовано дискусійні проблеми українсько-польських міждержавних і міжнаціональних відносин новітньої доби, насамперед передумови, хід та наслідки Волинської трагедії 1943–1944 рр. Модерували захід заступник міністра закордонних справ України, кандидат юридичних наук Олександр Міщенко та в. о. ректора Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника, професор Ігор Цепенда. На круглому столі із пропозиціями виступили наші колеги завідувач відділу «Центр дослідження українсько-польських відносин», доктор історичних наук Микола Литвин та старший науковий співробітник відділу новітньої історії, кандидат історичних наук Микола Посівнич.