Світла пам'ять Леонтію Вікторовичу Войтовичу!

2023-02-07

Колектив Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України із сумом повідомляє, що сьогодні, 7 лютого 2023 р., перестало битися серце видатного історика, старшого наукового співробітника відділу історії середніх віків, доктора історичних наук, професора, знавця української Княжої доби, генеалогії та військової справи – Войтовича Леонтія Вікторовича.

Свій дослідницький шлях у стінах нашої установи він розпочав у 1994 р., до останнього залишався вірним своїм принципам, заряджав друзів і колег нестримною енергією, зацікавлював студентів та аспірантів оригінальними лекціями, був невгамовним у науковому пошуку, умів підтримати добрим словом чи веселою бувальщиною зі свого насиченого пригодами життя. Стислого перелічення усіх його регалій та відзнак замало, аби описати втрату, якої зазнала українська медієвістика, його родина – рідна і наукова…

Про парастас і похорон буде повідомлено додатково.


2023-02-07 Войтович


Читайте також:

2023-03-14
13 березня 2023 року у Львові презентовано Спеціальний рапорт Еміграційної платформи ЕВЛ та Студіум Східної Європи Варшавського університету "Воєнні біженці з України. Рік в Польщі". У презентації взяли участь науковці відділу "Центр дослідження українсько-польських відносин" Інституту українознавства ім. І.Крип'якевича НАН України. Дискусію викликало неточне формулювання терміна "воєнні біженці", а також відсутність у проєкті будь-яких згадок про історичну спадщину нинішніх переселень. Результати досліджень польських та українських науковців буде опубліковано у фаховому виданні Інституту "Україна-Польща: історична спадщина, суспільна свідомість".

2023-03-13
5 березня 2023 р. відбувся обласний тур Всеукраїнського конкурсу членів МАН, на якому найкращих молодих істориків відзначено грамотами дирекції Інституту українознавства ім. І. Крип'якевича НАН України. Член журі, завідувач відділу "Центр дослідження українсько-польських відносин" Інституту, проф. Микола Литвин розповів молодим дослідникам та педагогам області про традиції Інституту і заохотив молодих науковців після завершення вищих навчальних закладів вступати до аспірантури Інституту.

2023-03-09
Разова спеціалізована вчена рада Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України з правом прийняття до розгляду та проведення разового захисту дисертації Луцик Ірини Павлівни на здобуття ступеня доктора філософії з галузі знань 03 Гуманітарні науки за спеціальністю 032 Історія та археологія.

Оголошення:

Видання:

Гавінський А., Яковишина Я. Культури Трипілля та лійчастого посуду як приклад контактів енеолітичних спільнот